PlayStation 5 Pro - wysyp przecieków na temat ulepszonej wersji konsoli

PlayStation 5 Pro - wysyp przecieków na temat ulepszonej wersji konsoli

 

Zdaje się, że dużymi krokami zbliżamy się oficjalnej prezentacji konsoli PlayStation 5 Pro, a tak przynajmniej można wnioskować z narastającej liczby przecieków, jakie ukazują się w sieci na temat tego urządzenia. Najnowsze z nich wspominają o przybliżonej dacie premiery, możliwościach konsoli i technologii, która ma być odpowiednikiem DLSS. 

Ulepszona konsola PS5 (ta zapewne nazywać będzie się PS5 Pro) została w pewnym stopniu potwierdzona przez analityków CNBC, którzy podają, że ​​japońska firma „prawdopodobnie wypuści w tym roku odświeżoną wersję PlayStation 5”. Specjaliści dodali, że „podrasowana” konsola będzie gotowa na premierę Grand Theft Auto 6 w 2025 roku, która jest jedną najbardziej oczekiwanych gier w historii. 

Sony powinno – ale niekoniecznie musi – współpracować bezpośrednio z Rockstarem nad wprowadzeniem trybu 60 klatek na sekundę do Grand Theft Auto 6, a także innych ulepszeń, wykorzystujących możliwości tego sprzętu. Nie da się ukryć, że GTA 6 będzie motorem napędowym sprzedaży konsol w przyszłym roku i Sony chce być na to gotowe. 

Źródła wspominają, że PS5 Pro promowane będzie jako maszyna do grania w 120 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K.

Inne źródła wspominają zaś, że PS5 Pro promowane będzie jako maszyna do grania w 120 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K. Oczywiście Sony może wykorzystywać tu techniki upscalingu zamiast natywnego 4K, wykorzystując w tym celu sztuczną inteligencję. Tym bardziej że coraz głośniej mówi się, że PS5 Pro może otrzymać technologię będącą odpowiednikiem DLSS od NVIDII. 

W nowym filmie Moore's Law is Dead pojawił się Michael z NXGamer, który miał wiele do powiedzenia na temat nadchodzącej konsoli Sony. Jednym z tematów była ekscytująca technologia skalowania AI, która zapewniać rozgrywkę w rozdzielczości 1440p przy 120 kl./s i 4K przy 60 kl./s, co stanowi wyższą  jakość w porównaniu ze zwykłą konsolą PS5 dostępną obecnie na rynku. Oczywiście w niektórych przypadkach możliwe będzie nawet 120 kl./s w 4K. 

Michael powiedział, że upskalowanie AI na PlayStation 5 Pro wciąż nie jest pewne i najprawdopodobniej będzie wymagało trochę pracy ze strony programistów, aby w ogóle zadziałało. Jeśli chodzi o poprawę wydajności w grach działających na PS5 Pro, nie powinno to być zbyt trudne, zwłaszcza w przypadku gier wyposażonych w tryby wydajności 40 fpsów oparte na technologii VRR.

Na chwilę obecną to jednak tylko plotki, choć wydaje się już niemal pewne, że PS5 Pro ujrzy światło dzienne i nastąpi to jeszcze w tym roku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 Pro - wysyp przecieków na temat ulepszonej wersji konsoli

 0