PlayStation 5 Slim potrzebuje połączenia z siecią podczas podłączenia napędu

PlayStation 5 Slim potrzebuje połączenia z siecią podczas podłączenia napędu

Sony zaprezentowało PlayStation 5 Slim, które będzie oferowało odłączany napęd na płyty. Potwierdzono ponadto nieco zaskakującą rzecz.

Połączenie z Internetem wymagane do podłączenia napędu do PS5

PS5 z odłączanym napędem na płyty niebawem trafi do sprzedaży, tymczasem potwierdzono, iż do sparowania tego akcesorium konieczne jest podpięcie konsoli do Internetu. Skąd taka nietypowa decyzja Sony? Prawdopodobnie chodzi o upewnienie się, że używamy oficjalnego napędu Blu-ray, a nie narzędzia innej firmy. Rodzi to jednak pewną obawę, otóż hipotetycznie w odległej przyszłości, jeśli właściciel platformy miałby zamknąć swoje serwery, sparowanie opcjonalnego napędu Blu-ray z konsolą byłoby niemożliwe.

W celu podłączenia napędu do nowego modelu PS5 konieczne jest posiadanie połączenia z siecią.

Nie warto na razie panikować, ponieważ jest mało prawdopodobne, że producent wyłączy jakiekolwiek serwery w przyszłości. Zawsze jest to jednak ciekawostka, która przypomina użytkownikom planującym zakup PlayStation 5 Slim, żeby przed podłączeniem napędu zapewnić konsoli połączenie z siecią. Samo PS5 Slim to dobre rozwiązanie dla tych osób, które kupując Digital Edition w przyszłości zechcą skorzystać z klasycznych nośników danych.

PS5 Slim - zmiany względem podstawowego modelu

Objętość nowej konsoli PS5 została zmniejszona o ponad 30%, a waga odpowiednio o 18% i 24% w porównaniu z obecnym modelem. Dostępne są cztery oddzielne panele - górna część jest błyszcząca, a dolna matowa. Pozioma podstawka będzie dołączona do nowego modelu PS5. Również nowa podstawka pionowa kompatybilna ze wszystkimi modelami PS5 będzie sprzedawana osobno w cenie 29,99 USD.

Różnice w wymiarach i wadze to dopiero początek, bo nowy model dostanie nieco większy dysk SSD o pojemności 1 TB. Co ciekawe Sony oficjalnie nie nazywa prezentowanego wydania Slim, bowiem chce nim zastąpić podstawowy wariant.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 Slim potrzebuje połączenia z siecią podczas podłączenia napędu

 0