PlayStation 5 Slim. Sony nie przypisuje napędu do jednej konsoli

PlayStation 5 Slim. Sony nie przypisuje napędu do jednej konsoli

PlayStation 5 Slim z odłączanym napędem wymaga, by podczas jego konfiguracji zapewnić konsoli połączenie z Internetem. Bez tego niemożliwe będzie odpalenie gier z płyty. Sony chce mieć pewność, że użytkownicy korzystają z oficjalnego napędu, a nie zewnętrznych rozwiązań. Jak się okazuje napęd nie jest przypisywany do jednej konsoli.

Sony nie przypisuje napędu do konkretnego modelu PS5

PS5 Slim z odłączanym napędem pomogło odchudzić konsolę Sony, a dodatkowo dać graczom wybór czy chcą korzystać z płyt lub przejść na gry w wersji cyfrowej. O ile ukończenie procesu montażu napędu w urządzeniu wymaga połączenia z siecią w celu weryfikacji, to sam napęd nie jest przypisywany do konkretnego modelu PlayStation 5. Opublikowany na YouTube przez Mystic materiał sugeruje, iż część da radę bez trudu wyciągnąć i włożyć do drugiej konsoli.

Sony nie przypisuje na stałe odłączanego napędu do konkretnej konsoli PS5.

Całość działa tak jak kontrolery DualSense, więc osoby martwiące się, że napęd po konfiguracji będzie na stałe przypisany do jednego PS5 mogą odetchnąć z ulgą. Stwarza to opcję pożyczenia napędu innemu posiadaczowi konsoli. Jeśli jednak gracz uruchomi nową konsolę PS5 bez połączenia z Internetem, napęd nie będzie czytał płyt i akcesorium stanie się w zasadzie bezużyteczne.

Pojawiły się obawy, że w przypadku wyłączenia serwerów przez Sony nie będzie można podłączyć napędu do PlayStation 5. Możliwe jednak, że do tego czasu Sony wypuści aktualizację, która usunie ten wymóg. Z drugiej strony wyłączenie serwerów to jak na razie czysta fantazja, która jest mało realna.

PS5 Slim zadebiutował w Stanach Zjednoczonych

PlayStation 5 Slim zadebiutował 10 listopada w USA. W nadchodzących miesiącach planowane jest wprowadzenie go na innych rynkach. Nowy model będzie dostępny w obu wersjach z dyskiem SSD o pojemności 1 TB. W przeciwieństwie do obecnego modelu, posiadacze PS5 Digital Edition będą mogli później dodać napęd Blu-ray, ponieważ będzie on również sprzedawany osobno w cenie 79,99 USD / 119,99 EUR / 99,99 GBP.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 Slim. Sony nie przypisuje napędu do jednej konsoli

 0