PlayStation 5 sprzedaje się rewelacyjnie. Sony ujawniło nowe dane

PlayStation 5 sprzedaje się rewelacyjnie. Sony ujawniło nowe dane

Sony ujawniło wyniki sprzedaży PlayStation 5. Konsola zaliczyła najlepszy kwartał w swojej historii i sprzedała się rewelacyjnie. Warto przypomnieć, że ostatnio producent zapowiedział zwiększenie dostaw swojego urządzenia.

PlayStation 5 notuje najlepszy jak dotąd kwartał pod względem sprzedaży. W ciągu trzech miesięcy zakończonych 31 grudnia 2022 roku PS5 sprzedało się w nakładzie 7,1 miliona egzemplarzy a łączna sprzedaż od premiery pod koniec 2020 r. wyniosła 32 mln sztuk. Mamy do czynienia z kwartalnym wzrostem o 83% w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku. Oznacza to, że sprzedaż konsoli PS5 osiągnęła teraz 12,8 miliona w pierwszych trzech kwartałach 2022 roku finansowego. W poprzednim miesiącu Sony ogłosiło, iż sprzedano 30 milionów egzemplarzy PlayStation 5.

Sony sprzedało łącznie 32 mln konsol PlayStation 5.

PlayStation 5

Firma chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 19 mln w bieżącym roku, więc do końca marca ma dostarczyć 6,2 mln konsol. PS4 w tym samym cyklu życia trafiło do prawie 38 milionów, więc PlayStation 5 osiąga jak na razie gorszy rezultat, ale nie jest to duża różnica i istnieje opcja, że w ciągu roku zostanie wyrównana lub nawet przebita. Zresztą w taki scenariusz wierzy Sony. PlayStation 4 to druga najlepiej sprzedająca się konsola w historii Sony. Korporacja powiedziała, że kłopoty z niedoborami PlayStation 5 powinny zakończyć się ze względu na zwiększone dostawy konsol na rynek.

Dział gier i usług sieciowych Sony odnotował w drugim kwartale przychody w wysokości 1246,5 miliarda jenów (8,79 miliarda dolarów), co oznacza wzrost o 53% rok do roku i najlepszy kwartał w historii pod względem wartości w jenach japońskich. Zysk operacyjny również wzrósł o 25% rok do roku i wyniósł 116 miliardów jenów (820 milionów dolarów). Całkowita liczba użytkowników PlayStation Plus wyniosła 46,4 miliona w trzecim kwartale, co oznacza spadek z 48 milionów rok do roku, ale daje wzrost z 45,5 miliona względem kwartału zakończonego 30 września 2022 roku. Sprzedaż oprogramowania wzrosła w ciągu kwartału do 86,5 mln sztuk – w porównaniu z 62,5 mln w poprzednim kwartale, ale spadła z 92,7 mln w zeszłorocznym okienku trzeciego kwartału.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 sprzedaje się rewelacyjnie. Sony ujawniło nowe dane

 0