PlayStation 5 - wiarygodne źródło podaje częściową specyfikację

PlayStation 5 - wiarygodne źródło podaje częściową specyfikację

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami PlayStation 5 zostało już rozesłane do deweloperów, kwestią czasu więc było zanim pierwsze konkretne informacje wyciekną do sieci.

Źródłem tych rewelacji jest redakcja Semiaccurate i można uznać, że informacje te znajdą pokrycie w rzeczywistości. To własnie ta ekipa odpowiedzialna jest za ujawnienie detali dotyczących konsol Xbox One (zanim jeszcze nawet było wiadomo jaka będzie nazwa konsoli), PlayStation 4 czy też Nintendo Switch na długo przed pojawieniem się jakichkolwiek oficjalnych informacji. PlayStation 5/Next czy jakkolwiek Sony nazwie swoją nową konsolę ma bazować na podzespołach od AMD. Sercem będzie 8-rdzeniowy procesor AMD Zen oraz grafika AMD Navi, która jest następcą modeli VEGA. Podzespoły te mają być specjalnie dostosowane do do konsoli Sony i oferować wydajną pracę.

PlayStation 5 może pojawić się na rynku jeszcze w tym roku

Redakcja zdaje się mieć kontakt z deweloperami, ponieważ potwierdzają oni wcześniejsze plotki, że Sony rozsyła wersje deweloperskie, na których powstawać mają pierwsze gry na PlayStation 5. Według redakcji Semiaccurate PlayStation 5 ma być tworzone od podstaw specjalnie by korzystać z technologii wirtualne rzeczywistości i jeśli jest to prawda, to z pewnością w zestawach znajdą się świeżo zaprojektowane gogle dostosowane do tego celu. Semiaccuarate sugeruje, że premiera nowej konsoli może odbyć się jeszcze w tym roku, o czym świadczyć może liczba rozesłanych dev-kitów, która podobno jest naprawdę spora. Póki co nieznana jest rzeczywista wydajność PlayStation 5, jednak można liczyć, że wkrótce pojawi się coraz więcej informacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 - wiarygodne źródło podaje częściową specyfikację

 0