PlayStation 5 wyprzedane w polskich sklepach. Sony przeprasza za zamieszanie z przedsprzedażą

PlayStation 5 wyprzedane w polskich sklepach. Sony przeprasza za zamieszanie z przedsprzedażą

Jak już zapewne wiecie, Sony w ubiegłym tygodniu wystartowało z przedsprzedażą konsol PlayStation 5. Jednak sposób, w jaki rozpoczęto zbieranie zamówień przedpremierowych na te urządzenia, pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze, producent poinformował, że przedsprzedaż uruchomiona zostanie w czwartek, tymczasem wiele sklepów rozpoczęło ją już w środę. Co więcej, nie poznaliśmy żadnej konkretnej godziny rozpoczęcia zbierania preorderów, co doprowadziło do tego, że sytuację wykorzystali spekulanci, zamawiając wiele sztuk, które następnie trafiły na portale aukcyjne, gdzie sprzedawane są po bardzo mocno zawyżonych cenach. Sklepy podają zaś, że nie są w stanie obiecać, że osoby, które nie zdążyły z zamówieniem, będą miały szansę zakupić konsolę jeszcze przed świętami.

W naszym kraju PlayStation 5 oraz PlayStation 5 Digital Edition całkowicie się wyprzedały...

Oczywiście sytuacja najgorzej wygląda na Zachodzie, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech, ale w naszym kraju PlayStation 5 oraz PlayStation 5 Digital Edition także całkowicie się wyprzedały i konsole są już niedostępne we wszystkich dużych sklepach prowadzących sprzedaż internetową (mówimy tu o Media Markt, Media Expert, NeoNet. Empik czy RTV Euro AGD). Jeśli więc dotychczas nie mogliście się zdecydować na którąś z wersji konsoli lub też odwlekaliście zakup, wyczekując choćby zestawów z grami, to wygląda na to, że możecie mieć problemem z otrzymaniem PS5 na premierę. Sony zdaje sobie jednak sprawę, że nie wszystko z ich strony zostało zorganizowane jak należy i firma przeprosiła za spartaczenie przedsprzedaży, przyznając, że proces ten “mógł być znacznie bardziej bezproblemowy”.

Na szczęście producent obiecał, że w kolejnych dniach udostępni więcej konsol do przedsprzedaży i sklepy będą mogły ponownie uruchomić zbieranie zamówień. Spodziewać można się jednak, że firma w pierwszej kolejności rzuci nowe partie na największe rynki, takie jak USA i Wielka Brytania, ale żywimy nadzieję, że Polska również coś otrzyma. Tymczasem Microsoft wydaje się znacznie bardziej zorganizowany i zamierza wystartować z bardziej skoordynowaną kampanią przedsprzedażową dla Xbox Series X i Series S. Zamówienia na konsole giganta z Redmond zostaną uruchomione już jutro, 22 września o godzinie 9:00 i sklepy mają honorować ten termin. Nie da się jednak ukryć, że tego typu problemy, jakie ma obecnie Sony, to coś, z czego producent może być zadowolony, ponieważ potwierdzają wysokie zapotrzebowanie na PS5. Ciekawe, czy podobnie będzie z nowymi Xboxami. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 wyprzedane w polskich sklepach. Sony przeprasza za zamieszanie z przedsprzedażą

 0