PlayStation 5 z natywną obsługą gier ze wszystkich generacji PlayStation?

PlayStation 5 z natywną obsługą gier ze wszystkich generacji PlayStation?

Kompatybilność wsteczna stała się ważnym elementem współczesnych konsol, głównie dzięki funkcji widocznej w Xbox One, która pozwala graczom cieszyć się wybranymi grami ze starszych generacji - Xbox 360 i Xbox. Pod tym względem Sony zostało mocno w tyle, ale wydaje się, że producent nadrobi zaległości i PlayStation 5 będzie mieć możliwość natywnego uruchamiania wszystkich tytułów PlayStation. PSErebus napisał ostatnio na Twitterze, że gracze nie powinni sprzedawać swoich gier PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3 i PlayStation 4 w ramach przygotowań do wydania PlayStation 5, co sugeruje, że coś może się być na rzeczy w kwestii kompatybilności wstecznej.

Przecieki mówią, że PlayStation 5 ma zapewnić natywne wsparcie dla gier z wszystkich wcześniejszych generacji PlayStation. To aż za piękne...

PSErebus okazał się już wcześniej wiarygodnym źródłem informacji i to on m.in. ujawnił informacje o dacie premiery The Last of Us Part 2 jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem. Informacja ta zgadza się z tym, co niedawno ujawnił Patrick Keplek z Vice na temat PlayStation 5, mówiąc, że konsola ta odnosi się zarówno przeszłości, jak i przyszłości. Gdyby można było grać we wszystkie gry PlayStation w sposób natywny, byłaby to ogromna przewaga nad konkurencją i nie lada gratka dla samych graczy, dając konsoli ogromną bibliotekę gier już w momencie premiery.

Sony wcześniej w tym roku mocno zasugerowało, że na PlayStation 5 można będzie grać w tytuły z PlayStation 4, więc w tej plotce może być trochę prawdy. Niestety producent trzyma swoje największe asy ciągle w rękawie, także do tego typu przecieków należy podchodzić bardzo ostrożnie i bez wielkich ekscytacji. Konsola PlayStation 5 zostanie wydana na całym świecie w 2020 roku w okresie świątecznym. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 z natywną obsługą gier ze wszystkich generacji PlayStation?

 0