PlayStation 6 ma być najpotężniejszą konsolą swojej generacji. Znamy rok premiery

PlayStation 6 ma być najpotężniejszą konsolą swojej generacji. Znamy rok premiery

Jak wynika z najnowszych doniesień, Sony chce, aby PlayStation 6 było najpotężniejszą konsolą swojej generacji i w związku z tym zamierza poświęcić na osiągnięcie tego celu tyle czasu, ile będzie to wymagało.

Nowy materiał udostępniony w tym tygodniu przez RedGamingTech zawiera nie tylko informacje na temat konsoli Sony nowej generacji, ale także modelu PlayStation 5 Pro. Chociaż japoński gigant nie ogłosił jeszcze oficjalnie swojego międzygeneracyjnego odświeżania PlayStation 5, coraz bardziej prawdopodobne jest, że konsola rzeczywiście zostanie wypuszczona na rynek, ponieważ zewnętrzne studia podobno zaczęły w ostatnim czasie otrzymywać zestawy deweloperskie. Chociaż nie jest to gwarancja, że system na pewno wyląduje na sklepowych półkach, ponieważ regularnie słyszymy o kasowanych projektach, nawet takich, które znajdują się na ostatniej prostej, fakt, że zestawy deweloperskie są już rozsyłanie, potwierdza, że Sony rzeczywiście pracuje nad mocniejszą wersją PlayStation 5, która powinna zostać wydana jeszcze w tym roku. 

Jak donosi RedGamingTech, Sony chce, aby PlayStation 6 było najpotężniejszą konsolą swojej generacji

Jeśli chodzi o PlayStation 6, prace nad systemem podobno trwają od około roku, a jego specyfikacja, w tym procesor i pamięć RAM, nie została jeszcze sfinalizowana. Sony prowadzi obecnie rozmowy ze studiami deweloperskimi w sprawie ulepszenia systemu, który prawie na pewno będzie napędzany technologią AMD, ponieważ według RedGamingTech AMD jest jedynym dostawcą, którego Sony bierze pod uwagę. To coś nowego, ponieważ Sony rozmawiało z wieloma dostawcami, w tym z firmą NVIDIA, w sprawie PlayStation 5, zanim zdecydowało się postawić na AMD.

Jak podkreśla RedGamingTech, Sony pragnie uczynić PlayStation 6 najpotężniejszą konsolą swojej generacji i dlatego jest gotowe działać powoli, ponieważ premiera konsoli ma się odbyć dopiero w 2028 roku. Jak ten cel zostanie zrealizowany nie jest pewne, ale mówi się, że japońska firma potroi wykorzystanie ray tracingu i path tracingu (ta druga technologia nie jest powszechnie obsługiwana ze względu na ogromne koszty wydajności), uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, zwłaszcza w odniesieniu do interakcji z NPC w celu oferowania innowacyjnych i zaawansowanych wrażeń z rozgrywki. 

Ponieważ do premiery PlayStation 6 jeszcze daleka droga, a premiery PlayStation 5 Pro wciąż nie ogłoszono, wszystko, co ujawniono w filmie, musimy traktować z przymrużeniem oka. Mimo to zapowiada się to ekscytująco i ciekawie będzie zobaczyć, jak Sony i Microsoft poradzą sobie ze sprzętem nowej generacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 6 ma być najpotężniejszą konsolą swojej generacji. Znamy rok premiery

 0