PlayStation 6 - Sony przypadkiem zdradziło, kiedy możemy spodziewać się konsoli nowej generacji

PlayStation 6 - Sony przypadkiem zdradziło, kiedy możemy spodziewać się konsoli nowej generacji

Sony dało nam ciekawe wskazówki dotyczące premiery PlayStation 6. Firma odniosła się do oświadczenia brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynku. Sony zwróciło uwagę na decyzję Microsoftu, który planuje oferować Call of Duty na PlayStation "dopóki ma to sens". Gry od Activision mają być wydawane na konsole Sony do 2027 roku. W swoim oświadczeniu firma twierdzi, że do czasu premiery PlayStation 6, dostęp do Call of Duty zostałby utracony.

Mimo, że PlayStation 5 jest z nami stosunkowo niedługo, w sieci pojawiają się już doniesienia o konsoli następnej generacji. Zaskakujący może być fakt, iż tym razem informacje pochodzą od Sony. Firma odniosła się do oświadczenia brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynku, komentując decyzję Microsoftu odnośnie wydawania gier Activision na PlayStation. Gigant odpowiedzialny za Windowsa ma kontynuować tworzenie gier Activision z dostępnością na konsole Sony tylko do 2027 roku. Microsoft oświadczył również, iż planuje wydawanie gier Call of Duty na PlayStation "dopóki ma to sens". Firma Sony twierdzi, że do czasu premiery ich konsoli następnej generacji, utracony zostanie dostęp do serii Call of Duty oraz innych tytułów Activision, co może zmniejszyć jej konkurencyjność i wpłynąć na decyzje konsumentów o przesiadce na inny sprzęt.

Wygląda na to, że PlayStation 6 zadebiutuje dopiero po 2027 roku, czyli najprawdopodobniej rok później. Jeśli konsola faktycznie pojawi się w sprzedaży dopiero w 2028 roku, będzie to najdłuższy okres między generacjami.

Wygląda zatem na to, że PlayStation 6 zadebiutuje dopiero po 2027 roku, czyli najprawdopodobniej rok później. Warto zauważyć, że jeśli konsola faktycznie pojawi się w sprzedaży dopiero w 2028 roku, będzie to najdłuższy okres między generacjami. PlayStation 1 miało swoją premierę w 1994 roku i zostało zastąpione przez PlayStation 2 w 2000 roku.

Kolejne generacje panowały na rynku po 7 lat. PS5 wydłużyłoby zatem ten okres do aż 8 lat. Nie oznacza to jednak, iż pracownicy Sony siedzą z założonymi rękami. Mówi się, że firma zaprezentuje nowe konsole z linii PlayStation 5 w przyszłym roku. Fani grania na padzie mogą już zacierać ręce. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 6 - Sony przypadkiem zdradziło, kiedy możemy spodziewać się konsoli nowej generacji

 0