PlayStation Experience 2018 odwołane. Sony zdradza powód swojej decyzji

PlayStation Experience 2018 odwołane. Sony zdradza powód swojej decyzji

PlayStation Experience to ważne wydarzenie dla fanów PlayStation 4, bo to właśnie na nim Sony zapowiada co roku wiele nowych gier. Niestety Japończycy oficjalnie poinformowali, że tegoroczna edycja planowana na grudzień się nie odbędzie. Shawn Layden, szef Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, będąc absolutnie szczerym, przyznał, że firma po prostu nie ma do pokazania światu żadnego nowego projektu. W tym roku odbyła się już najważniejsza dla PlayStation 4 premiera w postaci świetnie przyjętego przez społeczność Spider-Mana, więc organizowanie PlayStation Experience straciło jakikolwiek sens, a studio intensywnie pracuje nad następnymi projektami, czyli m.in. Dreams czy Days Gone (pierwszy z nich trafi do sklepów w grudniu, a drugi w lutym 2019 roku). 

Sony nie zorganizuje PlayStation Experience 2018, ponieważ nie ma nowych gier do zaprezentowania.

PlayStation Experience 2018 odwołane. Sony zdradza powód swojej decyzji

Teoretycznie Sony mogłoby pokazać materiały z już ujawnionych gier, np. The Last of Us Part 2, Ghost of Tsushima oraz Days Gone, ale najpewniej nie chcą niszczyć idei PlayStation Experience. Ponadto ubiegłoroczne wydarzenie udowodniło, że nie zawsze da się poszczycić ciekawymi produkcjami i właśnie dlatego spotkało się ono ze sporą krytyką ze strony fanów. Pośród licznych powodów odwołanej konferencji wymienia się na przykład fakt, że Sony skupione jest obecnie na następcy PlayStation 4. Oczywiście wszelkie pojawiające się się informacje to jedynie przypuszczenia, ale prawdę powiedziawszy obecna generacja konsol, trwająca od 2013 roku, nieuchronnie zbliża się do końca i pojawienie się następnych wydań jest logiczne.

Tak czy inaczej, jeśli Sony rzeczywiście nie ma czego ujawnić, to jego decyzja jest słuszna - miejmy nadzieję, iż PlayStation Experience powróci za rok. Co jednak ciekawe, to nie byłby pierwszy przypadek, kiedy japońska korporacja ogranicza się do prezentacji już istniejących tytułów, albowiem podczas czerwcowego E3, a także sierpniowego Gamescomu, promowała jedynie doskonale wszystkim znane produkcje. Pokazuje to, że Sony wyczerpuje limit, jeżeli chodzi o tytuły ekskluzywne, a PlayStation 5 może pojawić się szybciej niż sądzimy. Wielu analityków uważa, że nie będzie to 2020, tylko 2019 rok. Taki scenariusz pokrywa się z planami Microsoftu, który według doniesień chce pokazać społeczności Xbox Scarlett na następnych targach E3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation Experience 2018 odwołane. Sony zdradza powód swojej decyzji

 0