PlayStation Plus z filmami już wkrótce w Polsce? Przeciek ze strony Sony

PlayStation Plus z filmami już wkrótce w Polsce? Przeciek ze strony Sony

 

Wygląda na to, że już wkrótce oferta usługi PlayStation Plus w Polsce może rozrosnąć się o filmy, a przynajmniej tak wynika z przecieku, który został dostrzeżony na stronie Sony, gdzie pojawiło się logo „PlayStation Plus Video Pass” wraz z następującym opisem (szybko zostało też usunięte): „Nowy benefit* dostęp przez ograniczony czas w PlayStation Plus. PS Plus Video Pass to usługa próbna aktywna 22.04.21 – 22.04.22. Benefit będący częścią subskrypcji PS Plus w Polsce. Opłaty związane z odnawianiem mogą być automatyczne”. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy usługa dostępna będzie globalnie, czy tylko lokalnie, ale wygląda na to, że zostanie udostępniona w naszym kraju.

Wygląda na to, że już wkrótce oferta usługi PlayStation Plus w Polsce może rozrosnąć się o filmy, a przynajmniej tak wynika z przecieku ze strony Sony.

Wygląda na to, że już wkrótce oferta usługi PlayStation Plus w Polsce może rozrosnąć się o filmy, a przynajmniej tak wynika z przecieku ze strony Sony.

W zeszłym miesiącu Sony ogłosiło, że PlayStation Store przestanie oferować programy telewizyjne i filmowe do kupienia lub wypożyczenia jeszcze w tym roku. Firma podała, że ​​od 31 sierpnia 2021 r. treści wideo nie będą już dostępne za pośrednictwem cyfrowej witryny sklepowej. Jednak nadal będzie można uzyskać dostęp do zakupionych już materiałów. Możliwe, że japoński gigant chce zwiększyć wartość swojej płatnej usługi subskrypcji, czując silną presję ze strony Xbox Game Pass, poprzez wprowadzenie filmów do PS Plus. Co istotne, wszystkie trzy filmy z usuniętego banera witryny PlayStation.com, czyli Venom, Bloodshot i Zombieland - zostały wyprodukowane przez Sony Pictures. Sony jest również właścicielem znacznej ilości treści telewizyjnych za sprawą Sony Pictures Television i anime za pośrednictwem Funimation.

Na PS4 i PS5 jest obecnie dostępnych wiele usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix, Disney +, Apple TV i nie tylko, a konsole dla wielu użytkowników stały się główną platformą do oglądania filmów i seriali. Być może Sony, zdając sobie z tego sprawę, postanowiło wykorzystać ten fakt do własnych celów, tym bardziej że firma posiada ogromną bibliotekę własnych produkcji. Nie da się ukryć, że znacząco zwiększyłoby to wartość PlayStation Plus w oczach użytkowników i pozwoliłoby PlayStation nieco skontrować największy atut Xboxów, czyli Game Pass. Sony próbowało już skontrować ofertę Microsoft za sprawą PlayStation Plus Collection, ale to okazało się mało skuteczne. Jak na razie Sony nie komentuje wycieku, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation Plus z filmami już wkrótce w Polsce? Przeciek ze strony Sony

 0