PlayStation Portal to stary projekt? Sony miało zrealizować pomysł sprzed lat

PlayStation Portal to stary projekt? Sony miało zrealizować pomysł sprzed lat

PlayStation Portal to nietypowe urządzenie pozwalające grać w gry. Jednak, żeby było to realne PlayStation 5 musi być włączone. Jak się okazuje podobny pomysł istniał już lata temu, a Sony zwyczajnie mogło odgrzać kotleta.

PlayStation Portal jak twierdzi samo Sony nie jest nastawione na generowanie przychodów, tylko ułatwienie życia tym graczom, którzy grywają poza domem. Nie jest to jednak typowy handheld pokroju Nintendo Switch czy Steam Deck, które działają niezależnie. PS Portal funkcjonuje tylko, gdy posiadamy PlayStation 5 i to włączone. Można powiedzieć, że to połączenie kontrolera z przenośnym wyświetlaczem i tyle. Co ciekawe taka koncepcja istniała już w 2015 roku, natomiast Sony wcieliło temat w życie dopiero teraz.

Pomysł na urządzenie przypominające PlayStation Portal zaistniał w 2015 roku. Podobno miał to być konkurent dla Nintendo Switch i być dedykowany jeszcze PS4.

PlayStation Portal to stary projekt? Sony miało zrealizować pomysł sprzed lat

Odkryty na nowo patent Sony sugeruje, że PlayStation Portal miał początkowo służyć jako zdalny odtwarzacz PS4. Wspomniany patent został zgłoszony już w 2015 roku i opublikowany w 2017 roku, o czym wówczas informował IGN. W raporcie twierdzono, że PlayStation Portal mógł być próbą Sony konkurowania z Nintendo Switch. 

Patrząc na plany zaczerpnięte ze zgłoszenia z 2015 roku, zdecydowanie przypomina on dostępny obecnie PlayStation Portal, bez kontrolera DualSense, biorąc pod uwagę, że DualShock 4 był wówczas natywnym kontrolerem PS4.

To tylko pokazuje, że nawet stare patenty mogą doczekać się realizacji. PlayStation Portal notuje lepszą sprzedaż niż Xbox Series X/S. W Hiszpanii w debiutanckim tygodniu kupiono około 5700 egzemplarzy urządzenia, z kolei w tym samym tygodniu sprzedaż Xbox Series X/S wyniosła 2000 egzemplarzy a Nintendo Switch 6000 egzemplarzy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation Portal to stary projekt? Sony miało zrealizować pomysł sprzed lat

 0