PlayStation rośnie w siłę. Sony wykupiło studio Housemarque

PlayStation rośnie w siłę. Sony wykupiło studio Housemarque

Housemarque dołączyło do grona PlayStation Studios. Sony poinformowało na oficjalnym blogu o pozyskaniu studia, które stworzyło m.in. Returnal na PlayStation 5. "Byłem fanem Housemarque od samego początku, kiedy to przedstawiło fanom PlayStation Super Stardust HD [prostą strzelankę, która w 2007 roku zadebiutowała na PS3, a później została przeniesiona na PSP, PS4 i PS VR - przyp. red.]" - napisał w oświadczeniu Hermen Hulst, szef PlayStation Studios. "Wydany ostatnio Returnal dowodzi niesamowitej wizji tego zespołu oraz umiejętności tworzenia godnych zapamiętania gier, które rezonują z naszą społecznością. Studio zwiększy moc kreatywną PlayStation Studios i nie mogę się doczekać, by przekonać się, jaka przeszłość czeka Housemarque."

Sony wykupiło Housermarque, najstarsze fińskie studio tworzące gry wideo oraz autorów wydanego niedawno na PlayStation 5 Returnal.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc wreszcie dołączyć do rodziny PlayStation Studios! To gwarantuje naszemu zespołowi jasną przyszłość oraz możliwość dostarczania gier skoncentrowanych na gameplayu, a jednocześnie eksperymentowania z nowymi sposobami prowadzenia narracji i popychania granic tej nowoczesnej formy sztuki" - dodał Ilari Kuittinen, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Housemarque. Przejęcie studia przez Sony ma także wymiar lokalny. Kuittinen zaznacza, że dzięki dołączeniu do PlayStatio Studios możliwe będzie stworzenie prężnie rozwijającego się ośrodka przemysłowego oraz zabezpieczenie dziedzictwa najstarszego studia tworzącego gry wideo w Finlandii.

Można się więc spodziewać, że od tej pory Housemarque będzie tworzyło gry wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation oraz - ewentualnie - o pecetach (Sony zapowiedziało, że zamierza w przyszłości przenosić więcej exclusive'ów z PS-a na komputery). To jednak nic nowego, bo do tej pory deweloper współpracował ściśle z Sony, tworząc gry na wyłączność dla japońskiego koncernu od 2012 roku. Od tamtej pory fińskie studio wydało na świat: Super Stardust Delta, Furmins, Resogun, Dead Nation: Apocalypse Edition, Alienation, Nex Machina, Matterfall oraz Returnal. Pierwsze gry w jego wykonaniu - Super Stardust oraz Alien Incident - trafiły jeszcze na DOS-a, w 1996 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation rośnie w siłę. Sony wykupiło studio Housemarque

 0