PlayStation VR2 sprzedaje się lepiej od poprzednika. Gier wciąż jednak brakuje

PlayStation VR2 sprzedaje się lepiej od poprzednika. Gier wciąż jednak brakuje

Najwyraźniej PlayStation VR2 sprzedawało się znacznie lepiej niż jego poprzednik w kilka tygodni po premierze. Podczas swojej prezentacji biznesowej firma Sony ujawniła, że sprzedała prawie 600 000 jednostek PS VR2 w ciągu pierwszych sześciu tygodni dostępności. To około 8 procent więcej niż sprzedaż PS VR w tym samym przedziale czasowym. 

Sony chwali się sprzedażą PS VR2

Jak zauważa PushSquare, liczba ta obejmuje sprzedaż tylko do początku kwietnia, więc Sony najprawdopodobniej przekroczyło już próg 600 000. Tym bardziej że headset jest wszędzie dostępny w sprzedaży detalicznej po tym, jak przez dwa miesiące był sprzedawany wyłącznie na stronie internetowej Sony na niektórych rynkach.

Sony ujawniła, że sprzedała prawie 600 000 jednostek PS VR2 w ciągu pierwszych sześciu tygodni dostępności.

sprzedaż ps vr2

Oprócz ogłoszenia udanej premiery PS VR2, Sony podzieliło się również pewnymi informacjami na temat swoich planów na przyszłość. Firma zamierza przeznaczać coraz więcej pieniędzy na rozwój nowych marek na PlayStation w ciągu najbliższych kilku lat. Do roku podatkowego 2025 dąży do podziału 50-50 inwestycji PlayStation Studios między stare i nowe IP. Na podstawie przedstawionego wykresu widać, że w ostatnich latach koncentrowano się głównie na dobrze znanych seriach, takich jak God of War i Horizon. Na przykład w 2019 r. tylko 20 procent swoich inwestycji firma przeznaczyła na rozwój nowych IP. W roku podatkowym 2023 nadal koncentruje się na znanych markach, ale już 40 procent inwestycji PlayStation Studios zostanie przeznaczonych na nowe IP.

Sony stawia na gry jako usługi

Kolejnym obszarem, w który Sony zamierza przeznaczyć więcej pieniędzy, są gry jako usługi, takie jak Destiny 2 i MLB: The Show. Oczekuje, że do roku podatkowego 2025 60 procent inwestycji w PS5 zostanie przeznaczonych na tego typu tytuły, a 40 procent na tradycyjne gry. Co więcej, firma spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży DLC w przyszłości. Sony ujawniło również, że oczekuje, iż PS5 wkrótce wyprzedzi PS4 we wszystkich kluczowych wskaźnikach. Uważa, że ​​do lutego 2024 r. PS5 będzie miało więcej aktywnych użytkowników miesięcznie spędzających na graniu więcej godzin na nowszej konsoli. Warto zauważyć, że Sony sprzedało więcej jednostek PS5 niż przewidywano w roku podatkowym 2022 po zakończeniu kryzysu w łańcuchu dostaw i wypuszczeniu większej liczby urządzeń.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation VR2 sprzedaje się lepiej od poprzednika. Gier wciąż jednak brakuje

 0