PlayStation VR2 ze wsparciem PC? Sony przeprowadza testy

PlayStation VR2 ze wsparciem PC? Sony przeprowadza testy

PlayStation VR było bardzo dobrym urządzeniem Sony, ale PS VR2 sukcesu swego poprzednika już nie powtórzyło, przynajmniej takiego, jakiego oczekiwano. Choć gogle z pewnością mogą poszczycić się zauważalnymi ulepszeniami to wsparcie dla urządzenia było w najlepszym razie minimalne, a sprzedaż też nie była zbyt imponująca. Tyczasem Sony podobno zamierza rozszerzyć wsparcie dla swojego sprzętu także o PC.

PS VR2 to gogle wirtualnej rzeczywistości kompatybilne wyłącznie z konsolą PlayStation 5. Za jakiś czas sytuacja powinna ulec zmianie, bowiem Sony ma testować zgodność swojej platformy z komputerami i liczy zapewnić kompatybilność gier z PC w bliżej nieokreślonym 2024 roku. Testy potwierdził sam producent na oficjalnym blogu. „Z przyjemnością informujemy, że obecnie testujemy możliwość dostępu graczy PS VR2 do dodatkowych gier na PC, aby zapewnić jeszcze większą różnorodność produkcji” – napisało Sony.

Sony testuje obecnie kompatybilność PS VR2 z PC. Firma chce by gry z komputerów dało radę odpalić na goglach jeszcze w tym roku.

Nie wiadomo, jaki będzie zakres tego wsparcia, ale mimo to jest to ciekawy sposób na ulepszenie biblioteki gier na PlayStation VR2. Na komputerach jest sporo interesujących gier VR i pytanie, czy z goglami Sony kompatybilne będzie Half-Life: Alyx?

Jednocześnie firma z Japonii poinformowała o tytułach, które trafią na PS VR2, a już teraz można zagrać w The Wizards: Dark Times Brotherhood. Cechą gry jest możliwość rzucania czarów poprzez układanie dłoni oraz wykonywanie odpowiednich gestów.

27 czerwca z kolei na platformie zadebiutuje  Wanderer: The Fragments of Fate będące nietypowym połączeniem przygodówki ze strzelanką przenoszącą graczy w różne okresy historyczne.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation VR2 ze wsparciem PC? Sony przeprowadza testy

 0