Plex wprowadza darmową usługę VOD z tysiącami filmów i dokumentów

Plex wprowadza darmową usługę VOD z tysiącami filmów i dokumentów

Znany i uznany producent oprogramowania umożliwiającego uruchamianie serwerów z mediami Plex, ogłosił uruchomienie nowej platformy dostarczającej materiały wideo na żądanie, która zawiera w sobie tysiące filmów, programów telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych, które uzupełnią aktualny zbiór użytkownika. Dostęp do platformy jest darmowy, a właściwie prawie darmowy - bo użytkownik będzie musiał oglądać reklamy pojawiające się w serwisie.

Osobiście sprawdziłem ofertę Plex na swoim odtwarzaczu Amazon Fire TV 4K i rzeczywiście działa, choć oferta jest skierowana do osób władających angielskim. Reklamy nie są uciążliwe, jak w przypadku tradycyjnej TV.

Plex nie jest pierwszym, który oferuje taką ofertę - Crackle, Pluto TV i The Roku Channel to tylko kilka z wielu podobnych usług, które od razu przychodzą na myśl - jednak kolejna platforma, zwłaszcza o tak szerokim zasięgu i nie ograniczająca się tylko do jednego regionu jak USA, zawsze jest mile widziana. W końcu oferuje dostęp do dużej bazy filmów i materiałów, właściwie za darmo - do reklam w końcu każdy jest w mniejszym lub większym stopniu przyzwyczajony.

Plex puszcza reklamy przed materiałem, jak i przerywając w trakcie, jednak nie są one tak denerwujące jak w przypadku standardowej telewizji i zdecydowanie krótsze. Jak dotąd maksymalny czas przerywnika wynosił 60 sekund. Nie należy oczekiwać, że znajdziecie tu najnowsze hity kinowe, ale jest sporo solidnych tytułów jak Rain Man, Terminator, czy Ghost in the Shell 2.0 - a to tylko kilka wybranych pozycji. Nowa usługa jest już dostępna w 220 krajach na całym świecie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plex wprowadza darmową usługę VOD z tysiącami filmów i dokumentów

 0