Plotka: AMD zleci Samsungowi produkcję części swoich układów

Plotka: AMD zleci Samsungowi produkcję części swoich układów

AMD współpracuje z TSMC od dłuższego czasu, zarówno jeśli chodzi o produkcję procesorów Ryzen, jak i układów graficznych dla kart Radeon i relacja ta wydaje się bardzo owocna dla obu stron. Niemniej jednak w ostatnim czasie tajwański producent jest tak bardzo popularny, że nie nadąża z realizowaniem wszystkich zamówień. AMD przyznało nawet w ubiegłym tygodniu, że spodziewa się problemów z dostępnością swoich układów dla konsol Xbox Series X i PlayStation 5, ale również dla PC, do drugiej połowy roku. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się nowe plotki, sugerujące, że AMD poszukuje nowego źródła produkcji chipów. Wynika z nich, że wybór może paść na Samsunga, który najwyraźniej ma więcej wolnej mocy przerobowej. 

AMD podobno zamierza zakontrktować produkcję części swoich chipów u Samsunga, w oparciu o 8 nm proces technologiczny.

Plotka: AMD zleci Samsungowi produkcję części swoich układów

Jak podaje użytkownik Twittera znany jako @harukaze5719, powołując się na źródła w Korei Południowej, AMD poszukuje obecnie możliwości, by zwiększyć produkcję swoich układów aż o 50%. Firma nie jest w stanie tego osiągnąć przy pomocy TSMC, którego fabryki mają już pełne obłożenie, a Czerwoni nie są najważniejszym czy największym klientem tego producenta. AMD podobno zamierza obejść ten problem kontaktując produkcję u Samsunga, który miałby zająć się wytwarzaniem części APU i GPU. Przypominamy, że NVIDIA obecnie korzysta z usług Samsunga, który wytwarza GPU z rodziny Ampere, posiłkując się w tym celu swoim 8-nanometrowym procesem technologicznym. 

Warto podkreślić, że jak na razie to jedynie plotki i AMD jeszcze się do nich nie odniosło (nawet jeśli coś jest na rzeczy, to zapewne firma nabierze wody w usta). Jeśli jednak plotki te się potwierdzą, to oznaczać może to punkt zwrotny dla Czerwonych, którzy będą mogli w końcu sprostać popytowi na swoje produkty, zarówno na rynku PC, jak i konsolowym. A przynajmniej w większym stopniu niż dotychczas, gdyż przeniesienie części produkcji z TSMC do Samsunga powinno uwolnić nieco mocy przerobowej u tego drugiego producenta. Wiele firm technologicznych boryka się w tej chwili z podażą, więc nie jest zaskakujące, że AMD może chcieć rozszerzyć listę swoich partnerów produkcyjnych. Niemniej jednak na razie radzimy podchodzić do tych rewelacji z dystansem. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotka: AMD zleci Samsungowi produkcję części swoich układów

 0