Plotka: Tylko 16 tys. sztuk kart AMD Radeon RX Vega na premierę

Plotka: Tylko 16 tys. sztuk kart AMD Radeon RX Vega na premierę

Przynajmniej jedna z kart AMD Radeon RX Vega trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale w nakładzie nie większym niż 16 tys. sztuk. Taką informację podali dziennikarze z hiszpańskiego HardwareSfera, powołując się na anonimowe źródło.

Najnowsze procesory Ryzen wywołały wiele emocji, również za sprawą znacznego niedoboru jednostek, a w szczególności kompatybilnych z nimi płyt głównych. Jak pamiętamy, topowe układy zadebiutowały na początku marca bieżącego roku, ale na powszechną dostępność płyt głównych, zwłaszcza z układem logiki X370, musieliśmy czekać przynajmniej do połowy kwietnia. To już jednak przeszłość. Teraz Czerwoni stają przed kolejnym problemem, jakim jest premiera kart graficznych z serii Radeon RX Vega. Jak donosi hiszpański serwis HardwareSfera, mamy ogromną szansę na powtórkę z rozrywki. Niemniej tym razem rzekomo głównym winowajcą zamieszania jest nie tyle samo AMD, co odpowiedzialna za dostawy pamięci typu HBM2 firma SK Hynix. Koreańczycy nie są ponoć w stanie nadążyć z produkcją tych wyjątkowo szybkich modułów.

Według najświeższych plotek Radeon RX Vega może pojawić się jeszcze w tym miesiącu, ale tylko w nakładzie nieprzekraczającym 16 tys. sztuk.

Nie dość że wpłynie to zapewne na końcową cenę Vegi, to jeszcze stworzy kolejne problemy z dostępnością. W opinii Hiszpanów na premierę do sklepów trafi łącznie nie więcej niż 16 tys. egzemplarzy nowych kart. Szacuje się, że niniejszy nakład pokryje raptem 10% ogólnego zapotrzebowania. Co ciekawe, podobno to właśnie niewystarczająca produkcja modułów HBM2 stanowi główny czynnik wstrzymujący premierę Vegi. Zdaniem autorów doniesienia akcelerator może pojawić się oficjalnie jeszcze w tym miesiącu, choć z uwagi na opisane powyższe trudności będzie to najwyżej debiut papierowy. Tak czy inaczej, klamka i tak w pewnym sensie zapadła. Samo AMD obiecywało wypuszczenie Vegi przed zakończeniem II kwartału 2017, a czerwiec zbliża się nieubłaganie. Opóźnienie z oczywistych przyczyn raczej nie wchodzi w grę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotka: Tylko 16 tys. sztuk kart AMD Radeon RX Vega na premierę

 0