Plotki na temat GeForce RTX 3090 sugerują 50% wzrost wydajności

Plotki na temat GeForce RTX 3090 sugerują 50% wzrost wydajności

W sieci pojawiła się właśnie nowa plotka na temat wydajności karty graficznej GeForce RTX 3090. Jej źródłem są dwa dość wiarygodne źródła, czyli użytkownicy Twittera znani jako KatCorgi i kopite7komi, którzy postanowili skomentować możliwości nadchodzącej flagowej grafiki NVIDII z rodziny Ampere. Ich zdaniem możemy spodziewać się po niej 50% wzrostu wydajności względem GeForce’a RTX 2080 Ti. Warto jednak podkreślić, że chodzi tu o wydajność w syntetycznym benchmarku 3DMark, a konkretnie teście Time Spy Extreme, gdzie GPU osiągać ma blisko 10000 punktów. Niemniej na chwilę obecną radzimy podchodzić do tych przecieków z dużą rezerwą i traktować je jak typową plotkę. Warto jednak odnotować, że oba źródła zasłynęły wcześniej sprawdzonymi informacjami w zakresie specyfikacji i nazewnictwa nadchodzących kart Zielonych, więc jest spora szansa, że i teraz wiedzą o czym mówią. Sami jednak podkreślają, że nie są to jeszcze pewne dane, ponieważ nie określono jeszcze ostatecznych zegarów, ale 50% wprost wydajności podobno wchodzi w grę.   

Zdaniem KatCorgi i kopite7komi po flagowym modelu Ampere możemy spodziewać się 50% wzrostu wydajności względem GeForce’a RTX 2080 Ti.

Jeśli plotka ta się potwierdzi, oznaczałoby to naprawdę duży wzrost wydajności. Trzeba jednak przyznać, że oczekiwania w stosunku do Ampere są naprawdę duże, gdyż wynikają nie tylko z możliwości nowej architektury, ale i przejścia na niższy proces technologiczny przez NVIDIĘ. GeForce RTX 2080 Ti w teście Time Spy Extreme uzyskuje ok. 6300 punktów i 50% wzrost oznaczałby rezultat na poziomie ok. 9450 punktów. Jeśli więc karta posiada jakikolwiek zapas w zakresie podkręcania, dość łatwo można będzie przebić rezultat 10000 punktów. Wygląda więc na to, że Zieloni szykują się na poważne starcie z Big Navi od AMD i nie zamierzają oddawać korony króla wydajności gamingowych kart graficznych. Z przecieków wynika bowiem, że nowy flagowiec Czerwonych może być tylko nieco wydajniejszy od RTX 2080 Ti, choć zapewne, co typowe dla AMD, może być bardziej konkurencyjny, jeśli chodzi o cenę.

Nowe high-endowe karty graficzne NVIDII pozwolić mogą więc na osiągnięcie standardu 4K przy 90 kl./s dla VR. Headset HP Reverb G2 posiada 2,5x wyższą rozdzielczość od Oculus Quest i taki poziom wydajności umożliwiłby pokazanie pełnego potencjału gogli. W sieci w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej przecieków na temat nowych grafik GeForce, w tym zdjęcia czy informacje na temat specyfikacji i wydajności. Te wciąż stanowią jednak sporą niewiadomą, a nie wiemy jeszcze nawet, kiedy NVIDIA zamierza zaprezentować oficjalnie te produkty oraz jakie będą ich ceny (tu możemy być jednak pewni, że tanio nie będzie, ale mamy nadzieję, że nie drożej niż w przypadku Turingów). Zdaje się, że prezentacja to już jednak raczej kwestia tygodni niż miesięcy, więc musimy uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotki na temat GeForce RTX 3090 sugerują 50% wzrost wydajności

 0