Płyta ASRock X299E-ITX/ac - maleństwo o ogromnych możliwościach

Płyta ASRock X299E-ITX/ac - maleństwo o ogromnych możliwościach

ASRock na laminacie o wielkości 17x17 cm zdołał upchać więcej, niż udało się jakiemukolwiek innemu producentowi. Ta mała płyta w formacie Mini-ITX posiada, poza niezbędnymi opcjami, również wiele dodatków zarezerwowanych dla pełnowymiarowych płyt z klasy premium. Wokół układu X299, który zapewnia doskonałe osiągi, zamontowano choćby podwójny układ Intel Gigabit Lan wraz z dwuzakresowym 2.4/5 GHz 802.11ac Wi-Fi. 

Nowość Asrocka to prawdziwa miniaturka, w której do granic możliwości upchano jak najwięcej opcji. Konsekwencją tylu dóbr na laminacie, jest nietypowy rozkład elementów, a niektóre z nich musiały być nawet umieszczone ponad PCB. Centralne miejsce na płycie zajmuje gniazdo procesora LGA2066, którego zasilaniem zajmować będzie się 7-fazowa sekcja zasilania. Po obu stronach socketu znalazły się po 2 sloty pamięci, w których można obsadzić maksymalnie 64 GB pamięci SO-DIMM, taktowanych do 4000 MHz.

ASRock pobił wszystkie ograniczenia i stworzył miniaturową płytę, na której umieścił niespotykaną dotąd ilość dodatków

Zastosowany układ audio, to dobrze już znany Realtek ALC1220 z Purity Sound, czyli rozwiązaniem ASRocka, mającym polepszać doznania dźwiękowe, dzięki wysokiej jakości komponentom w torze audio. Za łączność odpowiadają 2 gigabitowe układy Intel I219V oraz Intel I211AT. Na płycie nie zabrakło również modułów łączności bezprzewodowej w postaci Intel Wireless-AC 8265 zapewniającego dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth 4.2. Do dyspozycji użytkowników oddano 6 portów SATA 6 GB/s oraz trzy złącza M.2. Tylny panel oferuje cztery porty USB 3.1 pierwszej generacji, jedno USB 3.1 Gen2 Typ-A i jedna sztuka Typ-C. Ponadto dwa gniazda LAN, pełen zestaw złącz audio, dwa gniazda antenowe i przyciski zasilania oraz resetowania biosu. Ze względu na miniaturowy rozmiar, na płycie można zamontować tylko jedną kartę rozszerzeń na złączu PCIe 3.0 x16. Cena, którą trzeba ponieść, by nabyć tę miniaturkę, to około 399 USD - także tanio nie jest.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyta ASRock X299E-ITX/ac - maleństwo o ogromnych możliwościach

 0