Płyta Gigabyte AX370-Gaming z podstawką AM4 pozuje do zdjęć

Płyta Gigabyte AX370-Gaming z podstawką AM4 pozuje do zdjęć

Internet obiegła właśnie jedna z pierwszych fotografii płyty głównej z chipsetem AMD X370, będącym topowym układem logiki dla nadchodzących procesorów Ryzen oraz APU 7. generacji, Bristol Ridge. Zdjęcie przedstawia goły laminat z nadrukowanymi ścieżkami, ale już to pozwala wyciągnąć kilka istotnych wniosków.

Przedstawiona konstrukcja to Gigabyte AX370-Gaming. Nie jest to jednak pełna nazwa rzeczonej płyty, bowiem refleks na fotografii skrył oznaczenie numeryczne. Nie wiadomo zatem, jaką pozycję sfotografowany produkt zajmie w hierarchii. Odnosząc się do obecnych standardów, najbardziej prawdopodobna wydaje się pozycja w środkowej partii katalogu, o czym świadczą miejsca na siedmiofazową sekcję zasilania i raptem jedno gniazdo EPS 8-pin - co wyklucza raczej zaawansowany model dla overclockerów.

Dokładna analiza laminatu ujawnia pady lutownicze dla czterech slotów pamięci DDR4 DIMM i jednego "pełnoprawnego" slotu PCI-Express 3.0 x16, a ponadto jednego PCI-Express 3.0 o prędkości czterokrotnej i aż trzech o jednokrotnej. Idąc dalej, widzimy osiem gniazd SATA 6 Gb/s i złącze M.2 32 Gb/s. Na koniec pozostają ośmiokanałowy układ HD audio, gigabitowy Ethernet i wreszcie porty USB w standardzie 3.1, także takie z gniazdami typu C. Całości dopełnia natomiast technika Gigabyte Dual-UEFI.

Jeśli wierzyć aktualnie dostępnym informacjom - pozująca do zdjęć płyta zadebiutuje w lutym przyszłego roku, obok ośmiordzeniowych i szesnastowątkowych procesorów AMD Ryzen. Żadne ceny nie są jeszcze znane. Niemniej jako, iż nowe układy AMD znaczną część kontrolerów posiadają wewnątrz, kompatybilne z nimi płyty główne powinny być relatywnie tańsze od odpowiedników dla jednostek Intela.

Płyta Gigabyte AX370-Gaming z podstawką AM4 pozuje do zdjęć

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyta Gigabyte AX370-Gaming z podstawką AM4 pozuje do zdjęć

 0