Płyta Gigabyte X99P-SLI zyskuje wsparcie dla Thunderbolt 3 dzięki aktualizacji UEFI

Płyta Gigabyte X99P-SLI zyskuje wsparcie dla Thunderbolt 3 dzięki aktualizacji UEFI

Gigabyte, wiodący producent płyt głównych i kart graficznych, ogłosił, że płyta główna X99P-SLI z socketem LGA 2011-3 uzyskała certyfikację do obsługi technologii Thunderbolt 3. Kompatybilność została zapewniona poprzez aktualizację UEFI, a więc nie ma tu mowy ani o wydaniu nowej rewizji wspomnianej konstrukcji, ani o konieczności zakupu jakichkolwiek akcesoriów. Firma z siedzibą w Tajpej jest pierwszym producentem, który wprowadza tego typu rozwiązanie do płyty głównej z chipsetem X99.

Thunderbolt to protokół łączący w sobie PCIe oraz DisplayPort, pozwalający na podłączenie zewnętrznych kart graficznych oraz przenoszenie sygnału wideo. Najnowsza generacja tego interfejsu zapewnia przepustowość na poziomie 40 Gbps, umożliwiając jednocześnie wykorzystanie aż 6 wyświetlaczy. Jako że procesory Haswell-E dla podstawki LGA 2011-3 nie posiadają zintegrowanych akceleratorów grafiki, w przypadku modelu X99P-SLI niezbędne jest podłączenie dedykowanej karty do gniazda DP umieszczonego na tylnym panelu. Odpowiednie okablowanie wchodzi w skład zestawu akcesoriów. Po wykonaniu opisanego zabiegu, uzyskujemy możliwość transmisji obrazu za pośrednictwem USB typu C.

Aktualizacja wprowadzająca obsługę Thunderbolt 3 jest już dostępna na oficjalnej witrynie Gigabyte. Można ją znaleźć pod następującym adresem: https://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5332&kw=GA-X99-SLI1.0%23dl

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyta Gigabyte X99P-SLI zyskuje wsparcie dla Thunderbolt 3 dzięki aktualizacji UEFI

 0