Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ELITE prezentuje się na renderze

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ELITE prezentuje się na renderze

Wciąż z niecierpliwością wyczekujemy premiery 9. generacji procesorów Intela, ale również płyt głównych Z390, które zadebiutować mają wraz z układami Coffee Lake Refresh. Coraz więcej sygnałów wskazuje jednak, że nie będziemy musieli już zbyt długo czekać i najnowszy z nich pozwala nam spojrzeć na pierwszą płytę z chipsetem Z390. Mowa tu o modelu Gigabyte Z390 AORUS ELITE, ale lada moment spodziewać możemy się wysypu podobnych przecieków, ponieważ jak wynika z nieoficjalnych informacji, producenci MOBO finalizują już specyfikację i wprowadzają ostatnie poprawki do BIOS oraz przygotowują stosowne grafiki swoich produktów. Co ciekawe, wraz z nadejściem Coffee Lake Refresh przynajmniej trzy marki wprowadzają zmiany w schemacie nazw swoich produktów: Gigabyte z AORUS ((Elite/Xtreme itd.), ASRock z Phantom Gaming (zastąpi Fatal1ty), a MSI pracuje nad seriami MAG, MEG.

Warto pamiętać, że nowe procesory Intela mają być całkowicie kompatybilne z wszystkimi chipsetami z serii 300, więc jeśli posiadacie już stosowną płytę, to będziecie mogli obejść się bez wymiany.

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ELITE prezentuje się na renderze

Model Gigabyte Z390 AORUS ELITE może i nie prezentuje się zbyt okazale, ale bez obaw, ponieważ seria Elite jest najniższą z oferty full-ATX Gaming tego tajwańskiego producenta (ta zastąpiła serię Gaming 3, a więc najtańszą w portfolio firmy). Płyty z wyższej półki zapewniające lepszą jakość i bardziej wyszukane wzornictwo dostępne będą w ramach serii  Pro, Master i Xtreme. Nie oznacza to jednak, że AORUS ELITE nie ma szansy na odniesienie komercyjnego sukcesu, ponieważ ta płyta główna posiada wszystkie najważniejsze funkcje, jakich oczekiwać można od sprzętu dla graczy. Znajdziemy tu radiator M.2, wzmocnione sloty pamięci DIMM i PCIe, oświetlenie RGB, 12+1 sekcję zasilania VRM i preinstalowaną osłonę I/O.

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ELITE prezentuje się na renderze

Jeśli potrzeba Wam będzie więcej złącz, bardziej zaawansowane oświetlenie, lepiej prezentujące się osłonki lub wsparcie dla Wi-Fi/10G, to na rynku na pewno nie będzie brakować stosowanych propozycji, ale wiązać będzie się to też z wyraźnie wyższą ceną. Warto jednak pamiętać, że nowe procesory Intela mają być całkowicie kompatybilne z wszystkimi chipsetami z serii 300, więc jeśli posiadacie już stosowną płytę, to będziecie mogli obejść się bez wymiany. Tyczy się to szczególnie modeli Z370, ponieważ układ logiki Z390 stanowić ma jedynie swoiste odświeżenie tego chipsetu i zasadniczo nie będzie on różnił się od poprzednika (zmiany objąć mają jedynie wsparcie dla większej ilości portów USB, wprowadzenie technologii Intel SmartSound i  interfejsu 1 GbE MAC oraz rekomendowanie producentom płyt głównych załączania do nich karty Intel Wireless-AC 9560 obsługującej łączności 802.11ac i Bluetooth 5.0).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ELITE prezentuje się na renderze

 0