Płyty AMD B550 wreszcie coraz bliżej. Pojawiło się pierwsze zdjęcie

Płyty AMD B550 wreszcie coraz bliżej. Pojawiło się pierwsze zdjęcie

Aktualizacja sprzętu do platformy AMD Ryzen 3000 może być łatwiejsze (i tańsze), zwłaszcza, że płyty główne B550 są tuż za rogiem, co potwierdza pierwsze zdjęcie gotowego produktu, które pojawiło się właśnie w internecie. Pod koniec 2019 roku AMD wypuściło platformę B550A dla producentów OEM, która była raczej odświeżeniem B450 niż nową, budżetową platformą z serii 500. Jednak ta nowa płyta, może być znakiem, na który czekali entuzjaści B550. Nietypowa premiera B550A w zeszłym roku przyniosła twórcom systemów OEM odświeżoną platformę B450 do budowy nowych systemów AMD Ryzen 3000, co sprawiło, że klienci byli przekonani, że dostają zupełnie nowy system z płytą główną z serii 500. Pełna płyta B550 była mocno strzeżoną tajemnicą AMD i bardzo mało oficjalnych informacji pochodzi od samej firmy. W rzeczywistości AMD nigdy nie potwierdziło oficjalnie istnienia B550.

Pierwsze zdjęcie płyty głównej B550 daje nam nadzieję, że wkrótce platforma ta pojawi się u uznanych producentów, oferując opłacalną opcję uaktualnienia sprzętu do AMD Ryzen 3000 i PCIe 4.0. 

Osoby szukające najbardziej opłacalnej ścieżki przejścia na platformę AMD Ryzen 3000 zostali zmuszeni do korzystania ze starszych płyt głównych z serii 400, co oznacza brak niektórych funkcji możliwych dzięki  nowej architekturze procesora. Zdjęcie nowej płyty głównej B550, które pojawiło się dziś na VideoCardz, będzie dla wielu mile widzianą wiadomością. Obraz przedstawia płytę główną z pełnoprawnym chipsetem AMD B550, co oznacza pełną obsługę PCIe 4.0, w przeciwieństwie do B550A, który obsługiwał tylko PCIe 4.0 na głównym gnieździe PCIe x16, oczekuje się, że płyta główna oparta na chipsecie B550 będzie obsługiwać pełny standard PCIe 4.0 na wszystkich gniazdach PCIe, podobnie jak droższe płyty główne X570.

Obraz przesłany przez VideoCardz ze źródła w SOYO, które jest powiązane z chińską marką Maxsun, pokazuje tanią płytę główną microATX B550M z zaledwie dwoma gniazdami DIMM, bez chłodzenia sekcji MOSFET VRM (choć widać otwory na zamontowanie radiatora), z dwoma gniazdami PCIe X16 i gniazdem M.2, które może potencjalnie obsługiwać standard PCIe 4.0 i związane z tym szybsze prędkości przesyłania danych do 5000 MB/s. Niestety póki co nie znamy żadnych informacji na temat premiery sklepowej płyt, ani nawet przybliżonych cen.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty AMD B550 wreszcie coraz bliżej. Pojawiło się pierwsze zdjęcie

 0