Płyty AMD z serii 500 mają problemy z łącznością USB

Płyty AMD z serii 500 mają problemy z łącznością USB

Użytkownicy forum na Reddicie zgłaszają, że na płytach głównych AMD z serii 500 występują problemy z USB. Łączność często jest zrywana, powodując odłączanie klawiatur, urządzeń nagrywających, czy zestawów VR. Użytkownicy podkreślają, że najbardziej widoczne jest to właśnie w przypadku urządzeń wirtualnej rzeczywistości. System wyposażony w wysokiej klasy procesor graficzny oparty na interfejsie PCIe Gen4, a do tego zestaw VR (który mocno obciąża porty USB) może łatwo doprowadzić do odłączenia urządzeń USB. Zaproponowano obejścia problemu, takie jak zmniejszenie PCI Gen4 do Gen3 lub wyłączenie "C-States" w BIOS-ie. Jednak wielu użytkowników zgłosiło, że nie rozwiązują one problemu, a jedynie zmniejszają częstotliwość jego występowania.

Płyty AMD z serii 500 mają problemy z łącznością USB, objawiające się odłączaniem urządzeń. AMD szuka rozwiązania problemu.

Główna przyczyna problemów z łącznością USB jest nieznana. AMD obecnie analizuje problem i miejmy nadzieję, że zapewni poprawkę w przyszłym oprogramowaniu AGESA. Firma stara się uspokoić użytkowników i wydała oświadczenie na forum Reddit: "Firma AMD zdaje sobie sprawę z doniesień, że niewielka liczba użytkowników doświadcza sporadycznych problemów z łącznością USB, które zgłoszono w przypadku chipsetów serii 500. Analizowaliśmy główną przyczynę i obecnie chcielibyśmy poprosić społeczność o pomoc w przypadku pewnego niewielkiego zakresu dodatkowych konfiguracji sprzętowych. W ciągu następnych kilku dni z niektórymi użytkownikami r/AMD można skontaktować się bezpośrednio przedstawiciel AMD (u/AMDOfficial) z prośbą o dodatkowe informacje".

"Prośba może obejmować informacje o szczegółowej konfiguracji sprzętu, kroki prowadzące do odtworzenia problemu, określone dzienniki i inne informacje systemowe związane z weryfikacją naszych wysiłków. Zaktualizujemy ten port, gdy będziemy mieli więcej szczegółów do udostępnienia. Klientów napotykających problemy zawsze zachęcamy do składania  zgłoszeń serwisowych online do działu obsługi klienta AMD; Dzięki temu możemy znaleźć korelacje i porównać zapisy dotyczące zgłoszeń do pomocy technicznej".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty AMD z serii 500 mają problemy z łącznością USB

 0