Płyty Asus ROG Maximus i Strix z chipsetem Z270 - szczegółowe dane

Płyty Asus ROG Maximus i Strix z chipsetem Z270 - szczegółowe dane

Premiera procesorów Intel Kaby Lake wraz z kompatybilnymi chipsetami serii 200 zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że w Internecie pojawiają się coraz bardziej szczegółowe dane na temat rzeczonych produktów. Tym razem w centrum zainteresowania znajduje się firma Asus i jej topowe płyty główne ROG.

Ze zdjęć i udostępnionych konspektów wiemy, że Asus planuje co najmniej cztery bogato wyposażone płyty z układem logiki Z270 oraz socketem LGA 1151. Wszystkie te konstrukcje przynależą do linii produktowej Republic of Gamers, z czego trzy reprezentują rodzinę Maximus 9. generacji, a ostatnia - najprawdopodobniej najtańsza - to Strix. Cechą wspólną nowości jest zastosowanie wysokiej, według producenta, klasy komponentów sekcji zasilania: kondensatorów 10K Black Metallic, dławików MicroFine oraz tranzystorów MOSFET NexFET PW. Różnice, co oczywiste, dotyczą natomiast wyposażenia.

Asus Maximus IX Formula

Asus Maximus XI Formula

Najwyżej w hierarchii znajduje się model Maximus XI Formula w formacie ATX. Flagowiec może pochwalić się sekcją zasilania w konfiguracji 8+2+2, chłodzoną blokiem wodnym CrossChill II słoweńskiej marki EK Water Blocks. Spośród typowych dla najwyższego przedziału cenowego funkcji warto wyróżnić kartę dźwiękową ALC S1220 będącą zupełną nowością na rynku.

Asus Maximus IX Code

Asus Maximus XI Code

Szczebel niżej znajduje się Maximus XI Code. To właściwie klon modelu Maximus XI Formula, tyle tylko, że pozbawiony wspomnianego bloku wodnego - co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w cenie.

Maximus XI Hero

Asus Maximus XI Hero

Z kolei Maximus XI Hero jest już wyraźnie zubożony względem dwóch powyższych pobratymców. Niniejsza płyta wciąż oferuje sekcję zasilania 8+2+2, jednak nie posiada zabezpieczającej obudowy ani karty sieci bezprzewodowej. Zmniejszono w tym przypadku także liczbę wewnętrznych złącz USB.

Z270G Strix

Asus Z270G Strix

Stawkę zamyka Z270G Strix, jedyna konstrukcja Micro ATX w całym zestawieniu. Maluch charakteryzuje się nieco przyciętą sekcją zasilania, do 8+2+1. Mniejsza jest ponadto liczba poszczególnych złącz i portów, zwłaszcza USB - ale to wynika częściowo ze specyfiki formatu. Co ciekawe, w tym modelu ponownie ujrzymy kartę Wi-Fi.

Wszystkie powyższe płyty powinny pojawić się w sklepach jeszcze przed końcem roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty Asus ROG Maximus i Strix z chipsetem Z270 - szczegółowe dane

 0