Płyty Asus Z370 same podkręcą procesor Coffee Lake do 5 GHz

Płyty Asus Z370 same podkręcą procesor Coffee Lake do 5 GHz

Możliwość podkręcania to jeden z głównych wyznaczników, na które zwracają uwagę osoby składające wydajne zestawy PC. Pozwalanie użytkownikom na wyciśniecie z podzespołów choćby odrobiny dodatkowej wydajności, to również jeden ze sposobów na przyciągniecie uwagi do danego produktu. Tą drogą podąża Asus ze swoją nową serią płyt głównych Z370.

Nie jest istotne czy OC ma służyć szybszemu renderowaniu materiałów wideo, czy też osiągnięciu większej ilości klatek na sekundę, ważne, żeby użytkownicy mieli taką możliwość. Niestety podkręcanie to proces nie należący do najłatwiejszych, a osiągnięcie optymalnych rezultatów może być długotrwałe i często może przerosnąć możliwości niektórych użytkowników. To właśnie czas, który trzeba poświęcić na OC, naprowadził inżynierów Asusa na pomysł stworzenia rozwiązania, pozwalającego na podkręcanie jednym kliknięciem. Pozwala to wykorzystać uniwersalne ustawienia od producenta, które będą działać z większością chipów, by osiągnąć pożądane prędkości. Na subreddicie Intela wyciekły informacje, że Asus w niektórych płytach głównych, wprowadza takie profile, umożliwiające OC do poziomu 5 GHz.

Uniwersalne profile OC 5 GHz w płytach głównych oznaczają, że większość odblokowanych procesorów Coffee Lake bez problemu osiąga takie wartości

Uniwersalne podkręcanie nie jest niczym nowym. Jednak w przeszłości automaty ustawiały zbyt wysokie napięcia i dostarczały przeciętne możliwości OC. Obecnie sprawa wygląda nieco lepiej. System umożliwia wysokie OC dla większości zestawów, jednak ustawienia są wciąż niezoptymalizowane dla konkretnego przypadku. Ustawienia dostarczane przez Asusa z pewnością będą rezultatem wewnętrznych testów, co oznacza że ich uniwersalny profil OC będzie odpowiednio sprawdzony i dopracowany. Użytkownicy jednak powinni mieć na uwadze, że manualne OC dostarczy lepszych osiągów przy niższych napięciach. Przełoży się to na mniejszą ilość wydzielanego ciepła i mniejszy pobór prądu. Jeśli jednak ktoś nie potrafi się odnaleźć w świecie OC, to rozwiązanie Asusa będzie tu idealne. Dodatkowo ten wyciek informacji, jest dla wszystkich ważną wskazówką, że procesory Coffee Lake bez problemu podkręcają się do wartości 5 GHz. Gdyby tak nie było, Asus nie zdecydowałby się na wprowadzenie rozwiązania, które nie dostarcza obiecanych rezultatów.

Komentarze do: Płyty Asus Z370 same podkręcą procesor Coffee Lake do 5 GHz