Płyty Gigabyte Aorus TRX40 będą porządnie wyposażone i bardzo drogie

Płyty Gigabyte Aorus TRX40 będą porządnie wyposażone i bardzo drogie

W oczekiwaniu na 3. generację procesorów AMD Ryzen Threadripper, firma Gigabyte postanowiła zaprezentować swoje płyty TRX40. Nowa generacja high-endowych desktopowych procesorów zaplanowana została na 25 listopada, nic więc dziwnego, że partnerzy pokazują swoją gotowość do tego wielkiego wydarzenia. Nowa linia płyt Gigabyte Aorus wspierająca platformę TRX40 będzie reprezentowana przede wszystkim przez flagowy model Xtreme, który pochwalić się może rozbudowaną cyfrową sekcją zasilania 16+3, która sprostać ma każdemu zapotrzebowaniu jakie mogą wygenerować nowe Threadrippery. MOSFETy VRM będą chłodzone przez autorskie i dobrze sprawdzające się rozwiązanie producenta Fins-Array, które obejmuje m.in. 8 mm ciepłowód.

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme będzie flagową konstrukcją oferującą potężną sekcją zasilania. Nieoficjalnie mówi się, że płyta może kosztować nawet 900 USD.

Wraz z potężnym systemem zasilania, płyta główna Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme będzie oferować PCIe 4.0, Intel X550-AT2 Dual GbE LAN klasy serwerowej, Wi-Fi 6, osiem gniazd DIMM do obsługi czterokanałowej pamięci DDR4 do 4400 MHz + z XMP i więcej. Producent umieścił na płycie dwa układy dźwiękowe: Realtek ALC4050H z ESS SABRE9218 na przedni panel i Realtek ALC4050H z Realtek ALC1220-VB na tylny. Wszystkie te funkcje w jednym pakiecie stanowią idealną platformę dla zaawansowanych stacji roboczych, twórców treści lub będą bazą dla potężnego systemu dla zapalonych graczy. Zarówno TRX40 Aorus Xtreme, jak i TRX40 Designare są dostarczane z adapterem Aorus Gen 4 AIC, który może pomieścić do czterech dysków SSD PCIe 4.0 M.2. Aorus Gen 4 AIC oferuje użytkownikom elastyczność konfiguracji pamięci i oferuje wsparcie dla macierzy RAID 0. Do płyty głównej TRX40 Designare dołączona jest także karta AIC GC-Titan Ridge, która oferuje prędkości transferu do 40 GB/s i obsługuje do trzech urządzeń na każdym porcie.

Płyty główne Aorus TRX40 firmy Gigabyte zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom wszechstronnej łączności sieciowej. Aorus Xtreme ma fabrycznie zamontowany układ Intel X550-AT2, który zapewnia podwójną sieć LAN 10GbE z 10-krotnie większą prędkością w porównaniu do przewodowego portu gigabit, natomiast Wi-Fi 6 zapewnia gigabitową wydajność bezprzewodową. Ponadto Gigabyte TRX40 Aorus Master jest dostarczany z Aquanita 5GbE Lan dla 5-krotnie większej prędkości w porównaniu do standardowego portu gigabitowego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty Gigabyte Aorus TRX40 będą porządnie wyposażone i bardzo drogie

 0