Płyty główne MSI Z270 podkręcą procesor Kaby Lake do 5,2 GHz

Płyty główne MSI Z270 podkręcą procesor Kaby Lake do 5,2 GHz

Producenci płyt głównych, szczególnie modeli najwyższych, dla graczy, często oferują funkcję automatycznego podkręcania CPU i pamięci. Jednak tryb „Game Boost” w płytach głównych MSI z chipsetem Z270 wznoszą takie zabawy na zupełnie inny poziom.

Narzędzia do podkręcania procesorów, które są zaimplementowane w płytach głównych pozwala na zwiększenie taktowania procesora czy też pamięci. Zazwyczaj opierają się na dość prostym mechanizmie, który podnosi zegar danego podzespołu, a następnie przeprowadza test na stabilność. Jeśli pojawiają się błędy, to taktowanie jest obniżane. Ale chyba jeszcze nigdy, przy pomocy takiego narzędzia, nie udało się osiągnąć 5,2 GHz.

Nowa funkcja „Game Boost” w płytach głównych MSI z układem Z270 będzie dostępna z poziomu BIOS-a. Użytkownik będzie miał do wyboru aż 11 poziomów podkręcenia procesora. Na najwyższym płycie głównej MSI Z270 XPower Gaming Titanium udało się osiągnąć taktowanie 5,2 GHz przy procesorze Intel Cire i7-7700K z rodziny Kaby Lake.

Przy takim taktowaniu procesor miał ustawiony mnożnik na 52x, a częstotliwość bazową na 100 Hz. Napięcie vCore wynosiło 1,507 V, a vDIMM osiągnęło 1,2 V. Jednocześnie wyłączona była funkcja C-states, która ma za zadanie minimalizować zużycie energii przez CPU. Oczywiście tak wysokie taktowanie wymagało chłodzenia cieczą, ale nie zmienia to faktu, że wynik osiągnięty przy pomocy automatycznego narzędzia jest bardzo imponujący.

MSI Z270 5,2 GHz Kaby Lake Core i7-7700K

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne MSI Z270 podkręcą procesor Kaby Lake do 5,2 GHz

 0