Płyty główne MSI Z590 i Z490 ze wsparciem dla procesorów Intela 11. generacji

Płyty główne MSI Z590 i Z490 ze wsparciem dla procesorów Intela 11. generacji

Intel zaprezentował procesory 11. generacji oparte na nowej architekturze Cypress Cove, które zdaniem producenta przynoszą do 19% poprawy gen-over-gen w kwestii instrukcji na cykl (IPC) 2 dla najwyższej częstotliwości rdzeni. Dodano także grafikę Intel UHD, opartą o Intel Xe Graphics. W związku z tym wydarzeniem propozycje płyt głównych dla tych układów przygotowało MSI. Jak podkreśla firma, płyty główne Z590, zaprojektowano tak, by mogły one sprostać wymaganiom stawianym przez Core Rocket Lake-S. Ponadto ich wygląd został stworzony od nowa, z kolei radiatory dostępne są w zupełnie nowych kolorach. MSI MPG oferuje pierwszą fioletowo-czarną płytę główną na świecie, a MSI MAG dostępne jest w grafitowej czerni, pacyficznym błękicie i nocnej zieleni.

Osoby, które rozważają zakup MSI Z490, nie muszą się martwić. Firma MSI ogłosiła, że modele Z490 również będą obsługiwać procesory Intel Core 11. generacji, co jest dobrą wiadomością, dla użytkowników, którzy nie są gotowi do migracji na nowsze rozwiązanie.

Osoby, które rozważają zakup MSI Z490, nie muszą się martwić. Firma MSI ogłosiła, że modele Z490 również będą obsługiwać procesory Intel Core 11. generacji, co jest dobrą wiadomością, dla użytkowników, którzy nie są gotowi do migracji na nowsze rozwiązanie. Nadal mogą oni w takiej sytuacji skorzystać z PCIe 4.0 na płytach głównych MSI Z490 z procesorami Intel Core 11. generacji. 11. generacja układów Intel Core, trafi na rynek już 30 marca tego roku. W skład CPU wchodzą modele i9, i7 oraz i5, z serii K i serii nie-K. Modelem flagowym 11. generacji jest Intel Core i9-11900K, charakteryzujący się taktowaniem do 5,3 GHz, 8 rdzeniami, 16 wątkami i 16 MB Intel Smart Cache. Układ otrzymał odblokowany mnożnik oraz obsługuje szybsze prędkości pamięci DDR4-3200.

Oprócz doboru odpowiedniego procesora i płyt głównych, wydajność mogą poprawić również karty graficzne z technologią Resizeable BAR (Re-size BAR). NVIDIA GeForce RTX 3060 jest gotowa do obsługi Resizeable BAR (Re-size BAR) z po instalacji najnowszej aktualizacji BIOS-u. Wszystkie płyty główne MSI z serii 500, 400 i 300 otrzymały w zeszłym miesiącu aktualizację BIOS-u, która obsługuje Resizeable BAR (Re-size BAR). Inne aktualizacje sterowników GeForce RTX z serii 30 zostaną wydane pod koniec miesiąca. MSI podkreśla, że więcej detali w zakresie płyt głównych dla CPU Intela 11. generacji zdradzi niebawem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne MSI Z590 i Z490 ze wsparciem dla procesorów Intela 11. generacji

 0