Płyty główne z serii Intel 700 mogą posiadać wadliwy kontroler Ethernet I226-V

Płyty główne z serii Intel 700 mogą posiadać wadliwy kontroler Ethernet I226-V

Nowe doniesienia wskazują, że płyty główne z serii Intel 700 mają problem z przewodowym połączeniem do sieci. Mówi się, że przyczyną jest wadliwy kontroler oznaczony jako I226-V. Zerwanie połączenia nie trwa długo. Może być jednak zauważalne podczas pobierania dużych plików, grania lub w innych zadaniach wymagających stałego połączenia.

Wygląda na to, że Intel nie może uporać się z problemami swoich kontrolerów Ethernet. Model I225-V potrafił zrywać połączenie oraz powodować spadki wydajności. W tym przypadku źródłem problemu był sam sprzęt, więc aktualizacja oprogramowania nie byłaby w stanie naprawić wadliwego kontrolera. Co ciekawe, kontroler był niestabilny podczas pracy z domyślną prędkością 2,5 Gb/s. Możliwe było jednak rozwiązanie problemu przez wymuszenie pracy w trybie 1GbE. Według nowych doniesień z sieci, z podobnymi problemami borykają się również posiadacze płyt głównych z serii Intel 700 (12. i 13. generacja Core). Wiele płyt z górnej półki posiada zintegrowany kontroler I226-V (2,5 GbE), który jest następcą wspomnianego wcześniej modelu I225-V. Użytkownicy zgłaszają nieoczekiwane zrywanie połącznia na wielu stronach, w tym oczywiście Intela.

Pojawił się jednak wpis, że u jednej z osób, bez restartu komputera nie można przywrócić połączenia.

Intel Ethernet

Źródło: Reddit

 

Utrata połączenia nie trwa długo, zaledwie kilka sekund. W systemie wygląda to jakby kabel został fizycznie odłączony. Pojawił się jednak wpis, że u jednej z osób, bez restartu komputera nie można przywrócić połączenia. Problem doskwiera najbardziej tym użytkownikom, którzy potrzebują w swoich zadaniach nieprzerwanego dostępu do internetu. Najbardziej poszkodowane są między innymi osoby prowadzące rozmowy online oraz gracze.

Niestety w tym przypadku nie pomaga aktualizacja sterowników czy BIOS-u, chociaż warto spróbować. Rozwiązaniem może być przełączenie się na inną kartę sieciową (jeśli płyta posiada ich kilka) lub zamontowanie dedykowanej karty na PCIe. Intel wraz z producentami płyt głównych muszą zatem w jakiś sposób rozwiązać problem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne z serii Intel 700 mogą posiadać wadliwy kontroler Ethernet I226-V

 0