Po 20 latach Intel rezygnuje z Intel Developer Forum

Po 20 latach Intel rezygnuje z Intel Developer Forum

Od wielu lat, corocznie Intel organizował kilka specjalnych wydarzeń z cyklu Intel Developer Forum, w trakcie których między innymi prezentowane i omawiane były nowe produkty firmy. Amerykańska korporacja postanowiła jednak teraz całkowicie z nich zrezygnować.

Pierwsze IDF odbyło się w roku 1997 i od tamtego czasu wydarzenia te służyły do prezentacji nowych technologii, jak choćby procesorów szóstej i siódmej generacji, Skylake i Kabylake, czy też nośników Optane. Co ciekawe, pierwotnie Intel zakładał, że w tym roku zrezygnuje z IDF w Chinach, ale konferencja w San Francisco nadal była wpisana w harmonogram. Miała ona jedynie odbyć się na zupełnie nowych zasadach. Z jakiegoś względu Intel postanowił jednak zmienić zdanie i całkowicie zrezygnował z Intel Developer Forum. Z notki prasowej na oficjalnej stronie IDF wynika, że Intel postanowił wycofać tą coroczną serię wydarzeń ze względu na zmianę w portfolio eventów. 

Komunikat z oficjalnej strony Intela o odwołaniu wydarzenia

Czy aby jednak na pewno nie będzie żadnego eventu ze strony Intela? O ile na oficjalnej stronie firmy już nie znajdziemy żadnych informacji na ten temat, to na witrynie kompleksu Moscone Center nadal widnieje wzmianka o rezerwacji jednej z hal - Moscone West między 15 a 17 sierpnia. Z pewnością Intel nie zrezygnuje z targów i dużych konferencji, takich jak CES czy Computex, ale wielką niewiadomą jest, czy i w jaki sposób korporacja z Santa Clara zastąpi wydarzenie o stażu sięgającym dwóch dekad. Intel Developer Forum nie było jedynie pokazówką Intela, lecz miejscem dla zaproszonych deweloperów do dyskusji na temat przyszłości technologii. Ostatnie dwa wydarzenia z cyklu IDF odbyły się w Shenzhen w kwietniu i w San Francisco w sierpniu zeszłego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Po 20 latach Intel rezygnuje z Intel Developer Forum

 0