Po 22 latach gra trafiła na rynek. Oto nowy rekordzista

Po 22 latach gra trafiła na rynek. Oto nowy rekordzista

Wydawać by się mogło, że Duke Nukem: Forever i Beyond Good and Evil 2 są najdłużej tworzonymi grami, ale jest tytuł, który ich wyprzedza. Kien miał pojawić się dwie dekady temu, a zadebiutował dopiero w 2024 r.

Duke Nukem: Forever potrzebował 15 lat, by wreszcie wylądować na rynku, choć może lepiej gdyby w takim stanie projekt nigdy nie ujrzał światła dziennego. Historia Beyond Good and Evil 2 rozpoczęła się w 2008 roku i gra dalej nie jest gotowa do wydania, aczkolwiek Ubisoft potwierdza, że żyje i pozostaje w fazie rozwoju. Istnieje jednak pewien rekordzista, który bije na głowę przytoczoną dwójkę.

Kien gra z elementami RPG to rekordzistka jeżeli chodzi o przekładanie premiery. Na swoją szansę musiała czekać 22 lata.

Kien, bo o nim tu mowa zapewne nikomu nic nie mówi i nic dziwnego skoro pierwsze wzmianki o tytule zmierzającym jeszcze na Game Boya Advance pojawiły się w 2002 roku. Za produkcję odpowiadała grupa pięciu znajomych z Włoch, którzy bez żadnego doświadczenia w game devie rozpoczęli prace nad grą.

Przez kolejne dwa lata szkoląc swe umiejętności i przy crunchu stworzyli grę z elementami RPG. Pech chciał, że wtedy Nintendo zapowiadało konsolę DS, co doprowadziło do spadku zainteresowania Game Boyem Advance. Początkowo tytułem zainteresowanie wyrażało kilku wydawców, jednak każdy z nich zrezygnował.

Powodem były zbyt duże koszty produkcji kartridży. Ryzyko, że gra się nie sprzeda było z kolei równie duże. Ostatecznie przy projekcie z oryginalnej grupy został tylko Fabio Belsanti, który później założył studio AgeOfGames i poświęcił tworzeniu gier edukacyjnych.

Kien natomiast musiał czekać 22 lata, żeby znaleźć wydawcę gotowego do wyłożenia pieniędzy i wydania produkcji. Twórca trafił perfekcyjnie, bo Incube8 to firma zajmująca się wydawaniem fanowskich gier na starsze platformy sprzętowe i to na oryginalnych nośnikach.

Tutaj pomogła też sama branża i zmieniające się trendy. Obecnie popularne są retro gry i ogrywanie ich na kultowych urządzeniach. Kien udostępniono w wersji na emulatora za 10 dolarów, natomiast wydanie fizyczne z kartridżem, instrukcją oraz zestawem naklejek kosztuje 60 USD.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Po 22 latach gra trafiła na rynek. Oto nowy rekordzista

 0