Po premierze Alan Wake 2 prace nad Control 2 ruszyły pełną parą

Po premierze Alan Wake 2 prace nad Control 2 ruszyły pełną parą

Remedy Entertainment działa nad kilkoma projektami, ale do momentu premiery to Alan Wake 2 miał priorytet kosztem innych gier m.in. Control 2. Po wydaniu kontynuacji przygód tytułowego pisarza prace nad Control 2 podobno ruszyły pełną parą.

Remedy Entertainment przygotowuje kilka gier, a na liście jest kontynuacja dobrze przyjętego Control. Deweloperzy jednak dotychczas nie mieli wystarczająco czasu, by w pełni rozwijać tę produkcję, w konsekwencji czuwał nad nią skromny zespół. Po debiucie Alan Wake 2 rozwój Control 2 miał ruszyć pełną parą. Studio przenosi do projektu sporą część deweloperów, a jednym z nich jest Starszy projektant rozgrywki Leonid Stepanov, który w serwisie X (dawniej Twitter) napisał, iż Alan Wake 2 był dla niego niesamowitym doświadczeniem, a obecnie działa przy Control 2.

Po wydaniu Alan Wake 2 prace na Control 2 miały ruszyć pełną parą. Gra według ostatniego etapu była na etapie projektowania koncepcyjnego.

Chociaż data wydania Control 2 pozostaje nieznana, to wiadomość o pracach, które ruszyły pełną parą oznacza, że nie będziemy na niego czekać latami. Zapowiedziana w zeszłym roku gra Control 2 jest kontynuacją wydanej w 2019 roku przygodowej gry akcji o zjawiskach nadprzyrodzonych. 

Jak wynika z ostatniego kwartalnego raportu finansowego dewelopera, obiekt znajduje się nadal na etapie weryfikacji koncepcji, który powinien trwać „przez kilka kolejnych kwartałów”. Plany dotyczące kontynuacji są „ambitne” i „zaobserwowano znaczny postęp zarówno w projektach, jak i w tworzeniu gry”.

Zespół pracuje nad „udowodnieniem zidentyfikowanych kluczowych elementów przed przejściem do następnego etapu i powiększeniem zespołu”. Może minąć trochę czasu, zanim zobaczymy jakąkolwiek rozgrywkę, a tym bardziej datę premiery. W międzyczasie warto zapoznać się z pierwszą częścią oraz serią Alan Wake.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Po premierze Alan Wake 2 prace nad Control 2 ruszyły pełną parą

 0