Po roku procesory Kaby Lake-X przechodzą do historii

Po roku procesory Kaby Lake-X przechodzą do historii

Decyzja amerykańskiej firmy raczej nie stanowi dla nikogo większego zaskoczenia, ponieważ Kaby Lake-X nie należały do szczególnie udanych procesorów.

Seria procesorów Intel X, w skład których wchodzą Kaby Lake-X oraz Skylake-X zadebiutowała przed rokiem zaś pierwsze z nich nie spotkały się ze zbytnim entuzjazmem fanów popularnego producenta. Właśnie z tego powodu jak wynika z najnowszych informacji, Intel postanowił zakończyć tworzenie tych układów. Dokładniej chodzi o czterordzeniowe wersje Core i5-7640X i Core i7-7740X posiadające dwukanałowy kontroler pamięci czy w miarę wysokie TDP. Niestety wiele osób uskarżało się na dość wysokie pobieranie energii oraz skromne wyniki wydajności wspomnianych CPU. Przykładowe Ryzeny były zwyczajnie lepszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Widzimy więc, że nie było większego sensu utrzymywać ich dalej przy życiu.

Intel postanowił zakończyć żywot procesorów Kaby Lake-X

Oficjalnie zmiany wejdą w życie 7 maja i obejmą zarówno wydania pudełkowe, jak i OEM. Co ciekawe zamówienia mogą być w dalszym ciągu składane przez sprzedawców detalicznych na pozostałe w magazynach produkty (opcja ta zostanie zlikwidowana 30 listopada bieżącego roku). Oczywiście zwykli konsumenci zakupią CPU jak nie w sklepach, to na aukcjach internetowych jeszcze długo po tym terminie. Obecnie Intel rozpoczął prace nad przyszłą generacją zwaną potocznie Ocean Cove (tak przynajmniej wynika z zamieszczonego przez nich ogłoszenia o pracę dla Senior CPU Micro-architect). Na ten moment nie mamy pojęcia, kiedy konkretnie miałyby pojawić się wspomniane procesory. Pewnym jest z kolei, że w okresie letnim powinniśmy oczekiwać jeszcze innych CPU od tego producenta. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Po roku procesory Kaby Lake-X przechodzą do historii

 0