Po sukcesie Fallouta przyszła kolej na Tomb Raidera. Amazon zapowiada serial

Po sukcesie Fallouta przyszła kolej na Tomb Raidera. Amazon zapowiada serial

 

Amazon i Crystal Dynamics oficjalnie zacieśniają swoją współpracę. Prime Video zamówiło serial Tomb Raider, którego scenarzystą i producentem wykonawczym będzie Phoebe Waller-Bridge. Plotki o serialu Amazon Tomb Raider z Waller-Bridge na czele pojawiały się już na początku 2023 roku, ale dopiero teraz zostały potwierdzone.

Amazon zapowiedział, że premiera serialu odbędzie się w ponad 240 krajach na całym świecie wyłącznie w Prime Video. Serial oparty jest na kultowej serii Tomb Raider i będzie przedstawiał przygody znanej archeolog Lary Croft.

Prime Video zamówiło serial Tomb Raider, którego scenarzystą i producentem wykonawczym będzie Phoebe Waller-Bridge (Fleabag).

W 2022 roku Amazon nawiązał współpracę z Crystal Dynamics, aby pomóc w opublikowaniu kolejnej gry Tomb Raider. Niezatytułowana jeszcze produkcja jest opisywana jako przygodowa gra akcji dla jednego gracza, napędzana fabułą, która stanowić ma kolejny rozdział w kultowej serii. Będzie dostępna na wielu platformach, zostanie zbudowana przy użyciu silnika Unreal Engine 5 i będzie zawierać kilka znanych elementów serii, w tym łamigłówki i kreatywne odnajdywanie dróg do celu.

Tymczasem Netflix nadal pracuje nad animowanym spin-offem Tomb Raidera. Tomb Raider: The Legend of Lara Croft zostało ogłoszone w 2021 roku i jego akcja rozgrywać będzie się po wydarzeniach z restartu trylogii. Zwiastun tej produkcji pojawił się pod koniec 2023 roku, ale nadal nie mamy konkretnej daty premiery.

Tomb Raider zadebiutował w 1996 roku i był jak na tamte czasy przełomową grą z innowacyjną grafiką 3D, sterowaniem i rozgrywką, które nie przypominały niczego innego do tej pory. Stał się też jedną z najlepiej sprzedających się gier na oryginalną konsolę PlayStation, rozchodząc się w nakładzie ponad siedmiu milionów egzemplarzy.

Od tego czasu główna bohaterka Lara Croft pojawiła się w wielu sequelach i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata gier, obok Mario i Sonica. W 2018 roku gra Tomb Raider została wpisana do Światowej Galerii Sław Gier Wideo.

Nie wiadomo jeszcze, kto zagra Croft w nowej serii, ale jeśli macie swoje kandydatki, to możecie podzielić się typami w komentarzach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Po sukcesie Fallouta przyszła kolej na Tomb Raidera. Amazon zapowiada serial

 0