Pobito światowy rekord taktowania pamięci RAM DDR4

Pobito światowy rekord taktowania pamięci RAM DDR4

Właśnie został pobity światowy rekord w taktowaniu RAM-u. Wykorzystano do tego pamięci T-Force Xtreem 3733.

W tym momencie światowy rekord w taktowaniu pamięci RAM wynosi 5260,8 MHz. To pierwszy raz, kiedy w ogóle udało się złamać barierę 5200 MHz, więc rezultaty jest godny uwagi. Team Group, która stoi za rekordem, wykorzystała pamięci własnej produkcji. Były to T-Force Xtreem 3733, razem z  limitowaną edycją płyty głównej AsRock Z170M OC Formula. Całość była chłodzona przy pomocy ciekłego azotu.

Nie ulega wątpliwości, że pobicie rekordu jest faktem godnym odnotowania. Jednak jest to część kampanii reklamowej, bowiem pamięci T-Force Xtreem przy okazji debiutują na rynku. Producent zapewnia, że do ich budowy wykorzystano ręcznie wybierane moduły Samsung IC, dzięki czemu spełniają wysokie normy. Przed pojawieniem się na sklepowych półkach pamięci mają przechodzić rygorystyczne testy.

Pamięci T-Force Xtreem dostępne będą w wersjach DDR4-3466, DDR4-3600, DDR4-3733 oraz DDR4-3866. Dedykowane są, jak łatwo się domyślić, najbardziej wymagającym użytkownikom, w tym graczom komputerowym. Na razie producent nie zdradził, ile będą kosztował poszczególne zestawy.

Team Group T-Force Xtreem DDR4 RAM

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pobito światowy rekord taktowania pamięci RAM DDR4

 0