POCO F6 i F6 Pro oficjalnie. Ujawniono ceny i specyfikacje

POCO F6 i F6 Pro oficjalnie. Ujawniono ceny i specyfikacje

POCO oficjalnie zaprezentowało smartfony z serii F6 na rynkach globalnych. Seria składa się z dwóch modeli - F6 i F6 Pro. Poznaliśmy tym samym specyfikacje oraz ceny urządzeń.

Nowe smartfony POCO były obiektem spekulacji od dawna, a certyfikaty przyznane telefonom wskazywały rychłą premierę i tak też się stało. Marka zaprezentowała na światowych rynkach smartfony z serii F6. Warto zauważyć, że na rynek indyjski trafia wyłącznie model standardowy. F6 i F6 Pro to przebrandowane warianty Redmi Turbo 3 oraz Redmi K70 Pro, które są dostępne w Chinach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ firma dokonuje rebrendingu produktów Redmi i sprzedaje je na świecie pod nazwą POCO.

POCO wprowadza do sprzedaży na rynki światowe serię smartfonów F6.

POCO F6 i F6 Pro mają 6,67-calowy wyświetlacz OLED zintegrowany ze skanerem linii papilarnych i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Pierwszy ekran ma rozdzielczość 1,5 K i szczytową jasność 2400 nitów, podczas gdy drugi oferuje rozdzielczość 2K, a także szczytową jasność 4000 nitów. Panel ochrania szkło Gorilla Glass Victus.

Obydwa telefony mają płaską ramkę. Model standardowy posiada dwa wystające pierścienie na aparat, natomiast Pro posiada prostokątną wyspę. F6 wyposażono w 50 Mpix aparat fotograficzny (Sony LYT-600) z OIS, który wspomaga 8 Mpix obiektyw ultraszerokokątny.

F6 Pro ma potrójny zestaw aparatów złożonych z 50 Mpix głównego obiektywu OIS, 2 Mpix czujnika modułu makro 12 Mpix obiektywu ultraszerokokątnego. Podstawka posiada 16 Mpix kamerę do selfie, zaś Pro oferuje 20 Mpix aparat. Obydwa urządzenia naszpikowano funkcjami bazującymi na sztucznej inteligencji.

Różnice są widoczne w przypadku procesorów. I tak pod maską POCO F6 pracuje Snapdragon 8s Gen 3, z kolei F6 Pro wyposażono w SoC Snapdragon 8 Gen 2. Pierwszy smartfon ma do 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci, podczas gdy Pro posiada odpowiednio do 16 GB i 1 TB pamięci.

Duet POCO F6 jest zasilany baterią o pojemności 5000 mAh. Wariant standardowy obsługuje ładowanie o mocy 90 W, podczas gdy model pro osiąga maksymalnie 120 W. Jeśli chodzi o oprogramowanie, seria POCO F6 jest dostarczana z systemem Android 14 opartym HyperOS.

W Polsce POCO F6 kosztuje 2099 złotych a F6 Pro 2499 zł. Smartfony będą dostępne w kolorach Titanium Glow, Classic Black i Everland Green.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: POCO F6 i F6 Pro oficjalnie. Ujawniono ceny i specyfikacje

 0