POCO F6 Pro nadchodzi. Znamy informacje o specyfikacji smartfona

POCO F6 Pro nadchodzi. Znamy informacje o specyfikacji smartfona

Xiaomi pracuje nad serią POCO F6. Niedawno poznaliśmy informacje o podstawowym modelu, natomiast teraz do sieci wyciekły dane modelu POCO F6 Pro.

Seria POCO F6 będzie złożona z dwóch smartfonów: F6 oraz F6 Pro. Pierwszy trafił do bazy Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy częściową specyfikację urządzenia, a teraz przyszła kolej na wydajniejszy wariant. POCO F6 Pro nie trafił jeszcze do sprzedaży, lecz Xiaomi już (najpewniej przypadkowo) wydało oprogramowanie tego urządzenia. Wiadomo, iż nazwa kodowa sprzętu to Vermeer co jest o tyle istotną informacją, gdyż taką nosił również Redmi K70, co sugeruje, że K70 to przebrandowany F6 Pro.

POCO F6 Pro ma otrzymać procesor Snapdragon 8 Gen 2.

POCO F6 Pro nadchodzi. Znamy informacje o specyfikacji smartfona
 

F6 Pro ma posiadacz niemal identyczne podzespoły co K70. Smartfon marki POCO zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, czyli były flagowy SoC, którego jakiś czas temu zastąpił Snapdragon 8 Gen 3. Można zastanawiać się czemu producent nie skorzysta ze Snapdragona 8s Gen 3, ale z drugiej strony poprzednia generacja nadal jest dość wydajna.

Na pokładzie będzie ponadto prawdopodobnie 6,67-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości QHD+ z odświeżaniem 120 Hz. Całość zasili bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem ładowania przewodowego o mocy 120 W. Będzie także 50 Mpix aparat główny.

Na razie dokładna data premiery smartfonów z serii F6 ani ich ceny nie są znane. Prezentacja powinna mieć miejsce w najbliższej przyszłości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: POCO F6 Pro nadchodzi. Znamy informacje o specyfikacji smartfona

 0