Poco szykuje się do prezentacji następcy kultowego modelu F1

Poco szykuje się do prezentacji następcy kultowego modelu F1

Należąca niegdyś do Xiaomi (dziś już samodzielna) marka Poco miała bardzo mocny debiut na rynku za sprawą kultowego już smartfona Pocophone F1, który zadebiutował w połowie 2018 roku i wręcz szokował high-endową specyfikacją w niezwykle przystępnej cenie (w Polsce 1499 zł), przez co urządzenie szybko zyskało miano „prawdziwego zabójcy flagowców”. Dotychczas jednak nie doczekaliśmy się bezpośredniego następcy tego modelu, gdyż F2 Pro jest po prostu zbyt drogi, by za takiego uchodzić. Wygląda jednak na to, że Poco zrozumiało w końcu swój błąd i szykuje się do prezentacji F2. Producent opublikował w sieci wideo dziękujące fanom za sukces w 2020 roku i ok. 45 sekundy materiału pojawia się właśnie nazwa F2, jednoznacznie wskazująca na nadchodzący smartfon.

Poco zrozumiało w końcu swój błąd i szykuje się do prezentacji bezpośredniego następcy kultowego modelu F1.

Jeśli jednak liczycie na to, że Poco ponownie dostarczy nam topową specyfikację w budżetowej cenie, to możecie poczuć się nieco rozczarowani. Jak wynika bowiem z pojawiających się w sieci przecieków, F2 (znany też pod nazwą kodową Courbet) wyposażony będzie w procesor Qualcomm ze średniej półki, a konkretniej Snapdragon 732G, znany choćby z Poco X3. Telefon wyróżniać ma się poczwórnym aparatem tylnym, baterią o pojemności 4250 mAh z opcją odwrotnego ładowania (funkcja powerbank) i wyświetlaczem o odświeżaniu 120 Hz. Te elementy mają dawać przewagę F2 względem produktów z jego półki cenowej, ale smartfon trudno będzie nazwać zabójcą flagowców”.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Poco zamierza wypuścić F2 na rynek, jaka będzie cena sprzętu i czy trafi on na nasz rynek. Niemniej jednak, jeśli cena rzeczywiście będzie bardzo atrakcyjna, to smartfon może okazać się niezwykle popularny. Co prawda Poco jako niezależna firma wciąż jest relatywnie mała (choć zgarnęła już 2% indyjskiego rynku w trzecim kwartale zeszłego roku), ale mimo wszystko bazuje na reputacji Xiaomi i rosnącej liczbie fanów. Dzięki F2 ponownie może być bardzo głośno o tej marce. Nie uprzedzajmy jednak faktów i wyczekujmy oficjalnej zapowiedzi Poco F2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poco szykuje się do prezentacji następcy kultowego modelu F1

 0