Podczas MWC 2019 LG zaprezentuje smartfon z 5G i nowym chłodzeniem

Podczas MWC 2019 LG zaprezentuje smartfon z 5G i nowym chłodzeniem

Podczas tegorocznego odbywającego się w Barcelonie Mobile World Congress (MWC) wielu uznanych producentów zaprezentuje swoje najważniejsze produkty, wliczając w to oczywiście smartfony. Jedną z takich firm jest LG, które zamierza ujawnić nowy telefon kompatybilny ze standardem bezprzewodowej sieci 5G, a źródłem tej rewelacji jest wiadomość pochodząca bezpośrednio od LG. Smartfon wyposażono także w procesor Qualcomm Snapdragon 855 z modemem Snapdragon X50, pojemną baterię 4000 mAh oraz co ważniejsze, zupełnie nowy system chłodzenia. W tym przypadku zamiast miedzianej rurki z cieczą LG wykorzysta komorę chłodzącą, która w przeciwieństwie do rurki posiada 2,7 razy większą powierzchnię, a także dwa razy więcej wody wewnątrz.

Podczas targów MWC 2019 LG zamierza zaprezentować smartfon wyposażony w nowy system chłodzenia.

Podczas MWC 2019 LG zaprezentuje smartfon z 5G i nowym chłodzeniem

W założeniu nowe chłodzenie zapewni sprawniejsze niż dotychczas odprowadzanie ciepła z telefonu, jednak czy tak rzeczywiście będzie, przekonamy się dopiero po pierwszych konkretnych testach. Natomiast wciąż nie wiemy, czy tym tajemniczym smartfonem jest LG G8, które według różnych źródeł ma w znacznie mniejszym stopniu opierać się na obsłudze dotykowej, gdyż kluczową rolę odegra tutaj sterowanie gestami. Istnieje szansa, że rozwiązanie jest zbliżone do tego, co przed laty dostaliśmy w Galaxy S4, tylko mocniej rozwinięte. Jeśli chodzi o specyfikację, to oczekuje się, że nowy flagowiec LG dostanie 6,1-calowy wyświetlacz QHD+, a także 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem Adreno 640 wspomagany przez 4 GB lub 6 GB pamięci RAM.

Do tego podwójny aparat główny i drugi do selfie, aczkolwiek tutaj szczegóły nie są jeszcze znane. Czy przytoczone informacje znajdą swe pokrycie w rzeczywistości, a LG zaprezentuje więcej niż jeden bądź dwa urządzenia, dowiemy się podczas specjalnego wydarzenia w ramach targów MWC 2019, które odbędzie się 24 lutego. Z pewnością południowokoreańskie przedsiębiorstwo jest jednym z nielicznych zaraz po Samsungu, Xiaomi oraz Huawei, które może solidnie namieszać w bieżącym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podczas MWC 2019 LG zaprezentuje smartfon z 5G i nowym chłodzeniem

 0