Podstawowe PS4 ma już za mały dysk, by zapewnić pełne doświadczenie Call of Duty

Podstawowe PS4 ma już za mały dysk, by zapewnić pełne doświadczenie Call of Duty

Fani Call of Duty nie mają łatwego życia, gdyż gry z tej serii rozrastają się do niebotycznych rozmiarów, szybko zjadając przestrzeń dyskową. Szczególnie źle sytuacja wygląda dla posiadaczy bazowego PlayStation 4, wyposażonego w 500 GB dysk twardy. Jak ostrzega bowiem wydawca, najnowsza aktualizacja może okazać się zbyt obszerna dla tej grupy osób i zmuszeni mogą być oni do usunięcia części zawartości, by zwolnić miejsce. Activision zaczęło udostępniać aktualizację drugiego sezonu (Season Two) i podobnie jak poprzednie wymaga ona sporo miejsca na dysku, do tego stopnia, że ​​Activision zdecydowało się zamieścić ostrzeżenie dla posiadaczy PS4.

Posiadacze standardowej konsoli PlayStation 4 z domyślnym dyskiem twardym o pojemności 500 GB mogą potrzebować zwolnić miejsce, jeśli mają pełne wersje Modern Warfare/Warzone i Black Ops Cold War.

„Posiadacze standardowej konsoli PlayStation 4 z domyślnym dyskiem twardym o pojemności 500 GB mogą potrzebować zwolnić miejsce, jeśli mają pełne wersje Modern Warfare/Warzone i Black Ops Cold War z zainstalowanymi wszystkimi trybami i pakietami” - napisał wydawca w poście na blogu. „Jeśli masz zainstalowane obie gry i jesteś na bieżąco z aktualizacjami, może być konieczne usunięcie nieużywanej zawartości gry, aby pomyślnie pobrać i zainstalować poprawkę Warzone” - czytamy dalej. Aktualizacja Black Ops Cold War waży 10,5 GB na PS4, a aktualizacja Warzone to kolejne 17 GB. Zakładając, że macie oba tytuły w najnowszej wersji, w pełni zaktualizowana instalacja Black Ops Cold War (po ostatnim updacie) zajmuje około 100 GB na PS4, a Warzone zabiera ponad 170 GB. To daje razem około 270 GB przestrzeni dyskowej. Warto przypomnieć, że przestrzeń użytkowa na PS4 o pojemności 500 GB jest w rzeczywistości bliższa 400 GB, po uwzględnieniu systemu operacyjnego i innych wymaganych danych. Okazuje się, że PS4 nie jest w stanie pomieścić pakietu składającego się z Call of Duty: Black Ops Cold War i Call of Duty: Modern Warfare z Call of Duty Warzone, co dobrze pokazuje skalę problemu. 

Wydawca zaleca w takim przypadku odinstalowanie danych, które nie są nam już potrzebne, np. kampanii dla pojedynczego gracza. W tym celu w menu głównym Black Ops Cold War wystarczy nacisnąć R3, aby wywołać zarządzanie plikami, a następnie wybrać zawartość, którą chcemy usunąć. To samo możemy zrobić w Modern Warfare/Warzone, tylko tutaj musimy nacisnąć Opcje, wybrać kartę Ogólne, a następnie przewinąć w dół do Instalacji gier. „Bez względu na platformę, na której grasz, pamiętaj, że pobranie Warzone nie jest konieczne, jeśli grasz tylko w Black Ops Cold War i odwrotnie. Ponadto gracze mogą odinstalować/usunąć inne pakiety danych, jeśli nie są już potrzebne, co zmniejszy całkowity rozmiar pliku” - tłumaczy Activision. Jeśli CoD będzie rozrastał się w takim tempie, to niedługo problemy mogą mieć także posiadacze PS5, gdyż w tym przypadku użytkownicy mają dostępne tylko 667 GB przestrzeni na swoje dane.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podstawowe PS4 ma już za mały dysk, by zapewnić pełne doświadczenie Call of Duty

 0