Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 113. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 113. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Próbował przemycić 306 procesorów. Wpadł podczas kontroli

Pomysłowość ludzka nie ma granic. W ostatnim czasie informowaliśmy o próbach przemytu do Chin sprzętu komputerowego, a najnowszym rekordzistą pozostaje pewien mężczyzna, który próbował przemycić do Państwa Środka aż 306 procesorów do komputerów stacjonarnych. Jakie to modele? Opinie są różne, ciężko jednoznacznie ocenić, jedni wskazują na układy Intela, jeszcze inni na produkty AMD. Co ciekawe przemytnika zdradziło... nienaturalne poruszanie się, ale w takiej sytuacji i przy takiej wadze nie stanowi to zaskoczenia.

Oczywiście przewożenie procesorów z Makau (lub Hongkongu) do Państwa Środka nie jest nielegalne. W tym przypadku próbowano zrobić to z pominięciem prawa. Ludzie są zachęcani do przemytu produktów na kontynent ze względu na różnice podatkowe. Podatek VAT od towarów konsumpcyjnych w Chinach wynosi zwykle 13%, podczas gdy Specjalne Regiony Administracyjne Hongkongu i Makau korzystają z zerowego podatku VAT.

Chiny ograniczają eksport kluczowych materiałów na chipy. To może oznaczać wzrost cen

Zostając jeszcze na moment przy Chinach. Kraj wprowadził kontrole eksportu towarów związanych z galem i germanem. Warto podkreślić, iż są to materiały kluczowe przy produkcji półprzewodników, pojazdów elektrycznych oraz telekomunikacji. Zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w życie 1 sierpnia, eksporterzy będą musieli ubiegać się o licencje na te dwa metale. Będą również musieli zgłosić szczegóły dotyczące zagranicznych nabywców oraz podawać, co kupujący planuje zrobić z metalami.

Poznaliśmy nieoficjalną datę premiery 14. generacji procesorów Intela

ECSM_Official udostępnił nowe informacje o 14. generacji procesorów Intela, a dokładniej ich datę premiery. Co ważne nie będą to kompletnie nowe układy, a jedynie odświeżenie obecnej generacji. Niebiescy podzielą debiuty na dwie podserie - z odblokowanym i zablokowanym mnożnikiem. Modele z literką "K" w nazwie pojawią się między 16 a 22 października, zaś procesory 14. generacji bez literki "K" w nazwie pojawić mają się natomiast dopiero w 2024 roku.

Microsoft ujawnia cenę i premierę PlayStation 5 Slim

Microsoft ujawnił potencjalną premierę PS5 Slim, o której spekuluje się od dawna. Konsola pojawi się jeszcze w 2023 roku. PS5 Slim będzie dostępne w niemal identycznej cenie co wersja urządzenia bez napędu na płyty i ma kosztować 399,99 dolarów amerykańskich. Oprócz konsoli Slim raporty wspominały również o PS5 Pro. Oczekuje się, że ta konsola będzie oferować lepsze podzespoły niż oryginalna konsola i powinna zostać wydana w 2024 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 113. Sprawdź co Cię ominęło

 0