Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 128. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 128. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Procesory Intel Raptor Lake Refresh oficjalnie. Cena bez zmian

Po miesiącach spekulacji Intel pokazał 14. generację procesorów, które są jedynie odświeżeniem swoich poprzedników i nie wnoszą głębokich zmian. Jak na razie pokazano sześć nowych desktopowych chipsetów: Core i9-14900K, Core i7-14700K i Core i5-14600K oraz ich warianty F pozbawione zintegrowanej karty graficznej. Warto na starcie zaznaczyć, że wbrew wcześniejszym plotkom, ceny tych procesorów są praktycznie identyczne jak wcześniejszych CPU. Pełne zestawienie układów Niebieskich dostępnych jest pod tym linkiem.

Plotka: NVIDIA szykuje karty GeForce RTX 4070 SUPER, RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4080 SUPER

NVIDIA rzekomo pracuje nad ulepszonymi wersjami kart graficznych GeForce RTX 4070 i RTX 4080. Chociaż źródło tej wiadomości (Hongxing2020) jest uznawane za wiarygodnie i sugeruje wydanie minimum trzech kart graficznych to pojawiają się wątpliwości. Przede wszystkim NVIDIA nie wypuściła wariantu SUPER nawet w ramach swojej rodziny RTX 30, która była już dość obszerna. Należy jednak przypomnieć, że Hongxing2020 faktycznie wspomniał wcześniej o odświeżeniu RTX 30 SUPER, ale to nie doszło do skutku.

Nowy iMac w przyszłym roku? Pojawiły się też informacje o 32-calowym modelu

Ostatnia seria iMac zadebiutowała w sklepach już dawno temu, a następne modele komputerów Apple mają pojawić się w 2024 roku. Mowa nawet o 32-calowym urządzeniu, aczkolwiek na jego nadejście poczekamy sobie do 2025 roku. Sprzęt zawierałby 32-calowy wyświetlacz mini-LED oraz technologię ProMotion, która w praktyce oznacza wyższą częstotliwość odświeżania ekranu. Wewnątrz 32-calowego modelu najpewniej znalazłby się także wydajniejszy chip, jak chociażby M3 Pro. W przyszłym roku z kolei oczekujemy premiery iMaca o rozmiarze 24 cali zawierającego CPU M3.

PlayStation 5 Pro - nowe przecieki ujawniają szczegóły CPU i GPU. Szykuje się duży skok wydajności

Sony pokazało PlayStation 5 Slim, którego wyróżnia odłączany napęd i bardziej kompaktowe rozmiary. Na tym jednak nie koniec, bowiem producent z Japonii ma działać nad modelem PS5 Pro. Według plotek, PlayStation 5 Pro zachowa swój 8-rdzeniowy, 16-wątkowy procesor oparty na architekturze Zen 2, ale zwiększy prędkość zegara w stosunku do APU w PlayStation 5. Taktowanie procesora wzrosnąć ma bowiem całkiem znacząco, z poziomu 3,5 GHz, do co dolnego zakresu 4 GHz. Dojdzie za to nowy układ graficzny.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Internet

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 128. Sprawdź co Cię ominęło

 0