Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 161. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 161. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Nowy przeciek wskazuje na duży generacyjny skok procesorów Intel Arrow Lake

W sieci udostępniono rzekomy wynik testu wydajności desktopowego procesora Arrow Lake, który w benchmarku jednowątkowym bije model Core i9-14900KS o 20%. Test został opublikowany przez użytkownika forum na Tieba Baidu, który udostępnił rzekomy zrzut ekranu benchmarku CPU-z działającego na nieznanym chipie. W trybie jednowątkowym rzekomy procesor Intel Arrow Lake uzyskał 1143,2 punktu, a w trybie wielowątkowym wynik wynosi 12 922,4 punktu.

Europejskie ceny procesorów Ryzen 9000 pozytywnie zaskakują

Nadal czekamy na premierę procesorów Ryzen 9000. Jak się okazuje mogą być one konkurencyjne z Intelem i atrakcyjne cenowo na rynku europejskim. Sklep ze Słowacji ruszył z przedsprzedażą czterech CPU AMD z nowej serii i trzeba przyznać, iż propozycje pozytywnie zaskakują, bowiem będą tańsze od swoich poprzedników. Ile będą kosztować poszczególne układy? Więcej informacji tutaj.

Windows 11 Government Edition to edycja systemu pozbawiona wszelkiego bloatware

Windows 11 dla konsumentów i firm jest dostępny w kilku wariantach takich jak Home oraz Pro. Nikt oficjalnie jednak dotychczas nie słyszał o wydaniu Windows 11 Government Edition, o którym informacje od jakiegoś czasu krążą po platformie X. Wbrew temu co sugeruje nazwa system ten nie ma nic wspólnego z rządem czy nawet Microsoftem. W rzeczywistości jest to nieoficjalna, mocno zmodyfikowana wersja systemu Windows 11, która pozbawiona jego wielu standardowych komponentów.

To koniec tanich zakupów na AliExpress i Temu? UE szykuje nowe podatki

AliExpress i Temu to platformy sprzedażowe, które są chętnie wykorzystywane również przez Polaków do szukania okazji i kupowania rzeczy taniej niż w sklepach. Atrakcyjne oferty mogą jednak przejść do historii. Jak donosi Financial Times, Bruksela chce nałożyć cło na tanie towary kupowane od z chińskich sklepów internetowych, takich jak AliExpress, Temu czy Shein, aby powstrzymać gwałtowny wzrost liczby napływających produktów niespełniających norm, które według UE pochodzą z Chin.

PlayStation 4 miało uratować AMD i pozwoliło firmie uniknąć bankructwa

AMD dostarcza konsolom Sony i Microsoftu swoje procesory i karty graficzne, co jest dla producenta opłacalnym interesem. Mało tego zastosowane w PS4 APU miało pozwolić firmie uniknąć najgorszego scenariusza. Tak przynajmniej twierdzi Renato Fragale mający w AMD spore doświadczenie, bo pracuje tam 22 lata i swego czasu zarządzał 15-osobowym zespołem ds. rozwoju konsoli PlayStation 4. To właśnie PS4 miało uratować AMD przed widmem bankructwa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 161. Sprawdź co Cię ominęło

 0