Poglądy polityczne i orientacja seksualna znikają z profili na Facebooku

Poglądy polityczne i orientacja seksualna znikają z profili na Facebooku

Facebook informuje użytkowników, że od przyszłego miesiąca usunie z profili cztery pola informacyjne. Wśród nich znajdziemy m.in. szczegóły o wyznaniu czy poglądach politycznych.

Z naszych profili na Facebooku znikną informacje o poglądach politycznych, wyznaniach religijnych, adresy i orientacje seksualne. Zmiana wejdzie w życie 1 grudnia. Rzecznik Meta Platforms, do której należy platforma społecznościowa w wiadomości przesłanej serwisowi TechCrunch napisał, iż zmiana ma ułatwić korzystanie z Facebooka. "W ramach naszych starań, aby platforma była łatwiejsza w obsłudze i nawigacji usuwamy garść informacji z profilów o wyznaniach religijnych, poglądach politycznych oraz adresach. Całość nie wpływa na możliwość dzielenia się tymi informacjami o sobie w innym miejscu na Facebooku". Zmianę po raz pierwszy dostrzegł konsultant ds. mediów społecznościowych, Matt Navarra, który zamieścił na Twitterze zrzut ekranu powiadomienia wysyłanego do użytkowników mających wypełnione te pola.

Od 1 grudnia z profili na Facebooku zniknie możliwość dodawania informacji o orientacji seksualnej czy poglądach politycznych.

Facebook uważa, iż usunięcie wspomnianych pól pozostaje częścią wysiłku firmy na rzecz usprawnienia platformy, rezygnuje więc z kilku funkcji, które jego zdaniem są przestarzałe. Warto wspomnieć, że TikTok czy Instagram nie umożliwiają podania aż tak szczegółowych danych o sobie. W przeszłości ludzie mogli wyrażać chęć podzielenia się politycznymi sympatiami czy wiarą, lecz po wybuchu afer związanych z bezpieczeństwem prywatności dziś zapewne nie są już tacy chętni. Pewnie pojawią się głosy, że gigant social media pozbawia użytkowników możliwości dzielenia się ważnymi informacjami o sobie. To jednak nie do końca prawda.

Owszem opcja wrzucania takich informacji zniknie z naszych profili, aczkolwiek o swoich poglądach czy orientacji seksualnej będziemy mogli poinformować w poście na Facebooku, jeżeli odczujemy taką potrzebę. Niestety, podczas gdy Facebook przeprowadza zmiany w profilach Meta zdecydowała się zwolnić aż 11 tysięcy pracowników. Mark Zuckerberg szef giganta przyznał, że wiosną 2020 roku, gdy wybuchła pandemia były szacunki, według których przyspieszenie wielu dziedzin życia pozostanie na stałym poziomie. Dlatego Meta Platforms zdecydowała się zwiększyć wydatki inwestycyjne. Firma jednak przeszacowała swoje możliwości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poglądy polityczne i orientacja seksualna znikają z profili na Facebooku

 0