Pojawiają się raporty o bootloop w LG G7 ThinQ. Koszmar LG powraca?

Pojawiają się raporty o bootloop w LG G7 ThinQ. Koszmar LG powraca?

Użytkownicy smartfonów LG znów zaczęli obawiać się o swój sprzęt. Jeszcze jakiś czas temu urządzenia te były odradzane w zakupie ze względu na często występującą usterkę, która uniemożliwiała uruchomienie smartfona. Bootloop występował nagminnie w LG G4 i LG G5. Następny model LG G6 wolny jest od tej przypadłości, jednak zmora użytkowników zdaje się powracać. W Europie pojawiają się zgłoszenia o wpadających w pętlę bootloop najnowszych smartfonach LG G7 ThinQ. Nowo wybrany dyrektor działu urządzeń mobilnych w LG ma o co się martwić już w pierwszych dniach swojej pracy. Małe zainteresowanie najnowszym flagowcem LG V40 a teraz problem, który może odbić się szerokim echem i znów okryć złą sprawą smartfony LG. Tym bardziej, że to nie nowość, a powracający problem, co jeszcze bardziej rozpala wyobraźnię i okrywa cieniem całą linię produktów LG.

LG nie ma szczęścia do swoich smartfonów. Bootloop niektórym w firmie zapewne śni się w najgorszych koszmarach.

Stosunkowo niedawno bootloop to była prawdziwa plaga wśród użytkowników LG, która znów daje o sobie znać. Na forum Reddit oraz XDA zaczęły pojawiać się wpisy, że najnowsze smartfony LG znów sprawiają problemy. LG G7 ThinQ nie chce się włączyć, ładując system do pewnego momentu, restartując się i tak bez końca. Tym razem jednak to wcale nie LG zawiniło. Wszystkie zgłoszenia mają poza modelem urządzenia tylko jedną cechę wspólną - operatora, którym jest T-Mobile. Sprawa nie była jednak oczywista, zwłaszcza patrząc na historię LG. Koszmar Koreańczyków zaczął się w 2015 kiedy to masowo ulegały uszkodzeniu LG G4, a firma borykała się z pozwami grupowymi, do których dołączyli też posiadacze G5, V10, V20 oraz  Nexus 5X.

Po kilku dniach od pojawienia się pierwszych zgłoszeń rzecznik LG w końcu wydał oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że winnym całego zamieszania jest oprogramowanie wydane przez jednego z operatorów komórkowych. Klienci mogli doświadczyć problemów z uruchomieniem urządzenia bezpośrednio po aktualizacji urządzenia i nie ma tutaj mowy o trwałym, sprzętowym uszkodzeniu LG G7 ThinQ. W porozumieniu z operatorem, LG rozwiązało problem, umożliwiając naprawę urządzenia. Firma jednocześnie przeprasza za niedogodności. Na niemieckim forum T-Mobile pojawiają się pierwsze informacje, że faktycznie udostępniono rozwiązanie problemu. Wszyscy dotknięci usterką muszą zainstalować proram LG Bridge i we własnym zakresie dokonać aktualizacji LG G7 poprzez USB. Po poprawnie przeprowadzonej aktualizacji, urządzenie powinno powrócić do normalnej pracy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pojawiają się raporty o bootloop w LG G7 ThinQ. Koszmar LG powraca?

 0