Pojedynki z innymi graczami w Pokemon Go? PvP i inne nowości już latem

Pojedynki z innymi graczami w Pokemon Go? PvP i inne nowości już latem

Pokemon Go stał się prawdziwym zeszłorocznym szaleństwem. Szum wokół gry jednak nieco ucichł. Deweloperzy, firma Niantic, planują jednak wprowadzić dość istotne zmiany już tego lata.

W wywiadzie przeprowadzonym dla brazylijskiego dziennika O Globo Mathieu de Fayet, wicedyrektor ds. partnerstw strategicznych Niantic, potwierdził, że gra otrzyma wielką aktualizację tego lata. Będzie ona zawierać zarówno Legendarne Pokemony, jak i tryb PvP (Player vs Player), umożliwiający rywalizację z innymi graczami. Co ciekawe, dodatkowa funkcjonalność była planowana już wcześniej, ale fenomenalny sukces gry i jego tempo sprawił, że twórcy postanowili odłożyć uaktualnienie. Czekali prawdopodobnie na moment gdy zainteresowanie nieco spadnie - tak właśnie jest teraz - i pragną zaangażować społeczność na nowo. Ostatnim wabikiem Niantic było udostępnienie 100 Pokemonów drugiej generacji w lutym (wiele jednak z ogromnymi restrykcjami i de facto było ich znacznie mniej).

Szaleństwo na punkcie Pokemon Go cokolwiek minęło, chociaż nadal sporo osób łapie te stworki. Czy dodanie Legendarnych Pokemonów i trybu PvP zachęci do masowego powrotu do gry?

Ponad 650 milionów osób łącznie pobrało aplikację, ale obecnie aktywnych graczy jest zaledwie 65 mln. Rozbudowanie produkcji definitywnie mogłoby przyciągnąć ponownie wielu użytkowników. Fayet jest świadomy tego, że wzajemne interakcje graczy są świetnym bodźcem do podtrzymania aktywności. Pracownik Niantic w wywiadzie dla brazylijskiego dziennika jednak nie wspomniał w ogóle o możliwości handlu, która zapowiadana była w tamtym roku, a także pokazywana na promocyjnych zwiastunach. Prawdopodobnie deweloperzy udostępnią ją w późniejszym terminie - po letniej aktualizacji, gdy znowu zaobserwują spadek zainteresowania grą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pojedynki z innymi graczami w Pokemon Go? PvP i inne nowości już latem

 0