Pokemon GO z rekordowymi przychodami w 2019 roku

Pokemon GO z rekordowymi przychodami w 2019 roku

Dostępny od kilku lat Pokemon GO był swego czasu prawdziwą branżową sensacją, zaś zainteresowanie aplikacją mobilną przebijało nawet oczekiwania jej twórców. Jednak ludzie jak w wielu aspektach życia lubią przesadzać w konsekwencji grę oskarżano o przyczynienie się do opisywanych w mediach przypadków wykroczeń czy tragicznych zdarzeń. Warto też wspomnieć o pewnym 70-latku, który do łapania Pokemonów wykorzystuje aż 45 smartfonów. Mimo że od debiutu Pokemon GO minęło już trochę czasu to zgodnie ze statystykami firmy analitycznej Sensor Tower’s Store aplikacja miała rekordowy pod względem przychodów miniony rok. Łącznie gracze przeznaczyli na zakupy w grze aż 894 miliony dolarów, co stanowi lepszy niż w poprzednich okresach rezultat. Dla porównania produkcja w 2018 roku wygenerowała 816 mln dolarów, dwa lata temu 589 mln, a w cztery lata wcześniej było to 832 miliony dolarów.

W 2019 gracze Pokemon GO wydali w grze 894 mln dolarów.

Pokemon GO z rekordowymi przychodami w 2019 roku

To ciekawy przypadek, ponieważ niektóre tytuły oparte na darmowym modelu dystrybucji po odniesieniu ogromnego sukcesu potrafią po paru latach skutecznie zniknąć z przestrzeni zainteresowania społeczności. Tymczasem Pokemon GO po nieco gorszym okresie w 2017 cały czas przyciąga dość dużą grupę fanów. Oczywiście pewna w tym zasługa należy do deweloperów, którzy w kolejnych aktualizacjach dodawali interesujące opcje czy inne usprawnienia. Analitycy szacują, że Niantic dotychczas zarobił na swojej aplikacji mobilnej przeszło 3,1 miliarda dolarów, aczkolwiek nie wszystkie pieniądze trafiają bezpośrednio do autorów z racji podpisania przez firmę umowy zakładającej podział zarobków z The Pokemon Company, w którym udziały posiada Nintendo.

Jeśli chodzi o to, kto najchętniej kupuje Poke Coins to prym wiodą Amerykanie – 38 procent wykupionych mikropłatności natomiast tuż za nimi są Japończycy – 32 procent oraz Niemcy – 6 procent. Patrząc na poszczególne systemy mobilne na Androidzie Pokemon GO ściągnięto 38 mln razy czyli najwięcej ze wszystkich platform z kolei na iOS jest to 17 mln razy. Bez wątpienia gra zdołała przynieść Niantic niemałą popularność z kolei firma po odniesionym sukcesie stworzyła także Harry Potter: Wizards Unite.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokemon GO z rekordowymi przychodami w 2019 roku

 0