Pokemon GO zarobił w 2016 niemal miliard dolarów

Pokemon GO zarobił w 2016 niemal miliard dolarów

Pokemon GO jest nazywane rzeczywistością mieszaną nieco może na wyrost ale trudno zaprzeczyć, że gra nie osiągnęła fenomenalnego sukcesu. Według najnowszych danych, aplikacja zarobiła 950 milionów dolarów.

Dane oszacowała firma analityczna App Annie. Pokemon GO zarobiło na siebie tyle co 19 kolejnych tytułów w zestawieniu razem wziętych. Kwota ta nie uwzględnia potencjalnych zysków płynących z partnerstw z wieloma firmami i sklepami, oferującymi Pokestopy w swoich lokalach.

Developerzy z Niantic zastosowali niezwykle sprytny model biznesowy - Pokemon GO to darmowa aplikacja z opcjonalnymi mikropłatnościami. Gdy osiągnęła już sporą popularność, różne przedsiębiorstwa płaciły Niantic za umieszczenie Pokestopów w ich lokalach, gdzie można było pobrać dodatkową zawartość za darmo.

Aż 800 z 950 milionów dolarów Pokemon GO zarobił na siebie w zaledwie 110 dni, przebijając (czy też może - miażdżąc) Candy Crush Saga, które u szczytu popularności wygenerowało 493 milionów dolarów zysku w 3 miesiące w 2014.

Analitycy App Annie w przyszłości przewidują coraz większe zainteresowanie sektorem Rzeczywistości Mieszanej (z ang. Augmented bądź Mixed Reality), a ich zdaniem rynek mobilny jest idealnym medium na tego typu doznania.

Czas spędzony na grach mobilnych - Pokemon GO miażdży konkurencję

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokemon GO zarobił w 2016 niemal miliard dolarów

 0